головна » статті

осінь у традиціях ураїнського народу. Прийшов Семен — осінь привів, літо провів...

24.12.2015

Незвичайне яскраве свято, присвячене красуні осені, провели вчителі та учні 1-Б (класний керівник Євгенія Василівна ПУЛІМ) та 5-Б (класний керівник Лілія Анатоліївна ЗАКРОЙЩИК) ЗОШ № 11 разом з маленькими вихованцями старшої групи дитсадочка № 36 „Чебурашка”.

Юлія Тисленко

 

Надзвичайною красою, багатством і розмаїттям відзначаються традиції, обряди та свята українського народу. Творчий захід, що провели вчителі одинадцятої школи, був присвячений християнському святому Семену Стовпнику та обєднав дітей різного віку в прагненні глибше пізнати народні звичаї, що формувалися в Україні протягом багатьох століть.

Діти захоплено розповідали вірші, показували міні-вистави, танцювали, відкриваючи для себе надзвичайний світ старовинних обрядів.

У давнину в Україні новий рік починався саме на Семена Стовпника — 14 вересня. У цей день відбувалися обряди: постриг хлопців, навчання верхової їзди,  свіччині вечірки, новосілля. Школярі та майбутні первачки — вихованці дитсадка залюбки брали участь в інсценівках цих обрядів. 

Дівчатка виконали танець зі свічками — „Свято свічки” у давні часи було своєрідним карнавалом вогнів на базарах та присвячувалося приладу для освітлення „просвіту” — першому помічникові господаря, коли дні ставали коротшими, а вечори довшими.

На Семенів день відбувається обряд посвяти в парубоцтво, коли ще зовсім молодих хлопців приймають до хлопчачої ватаги. Школярі виконали інсценізацію постригу та залюбки „станцювали на конях”, показавши, як раніше „на Семена хлопців зазивали, збирали синків, кому більше трьох рочків, діток постригали, на коней садили!”.

А ще у день Семена закінчується „вулиця” і починаються молодіжні осінні вечорниці.  Дівчата варять обрядову кашу, готують вареники, а хлопці наймають музик.

Ось так в ігровій формі шкільне свято Семена Стовпника допомогло дітям поринути в чарівний світ українських обрядів та звичаїв.

Наприкінці заходу на згадку про свято всі присутні отримали в подарунок свічки-обереги, щоб поставити її вдома та загадати бажання, яке неодмінно повинно збутися.

 

Учасники святкового заходу 1-Б та 5-Б класів школи № 11 разом зі своїми класними керівниками Є.В.ПУЛІМ та  Л.А.Закройщик після завершення свята сфотографувалися на пам’ять.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама