головна » останні новини

Охорона здоров`я. З посадою – відповідальність

12.09.2013
На аппаратном совещании городского головы во вторник, 10 сентября, в числе прочих рассматриНа вересневій сесії районної ради було призначено нового керівника центру первинної медико-санітарної допомоги. Цю посаду зайняла досвідчений лікар-ендокринолог з великим стажем роботи Тетяна Володимирівна Шевлюк. Заступник – Катерина Іванівна Скупенко. До кола її обов’язків входить контроль за роботою амбулаторій, фельдшерсько-акушерських пунктів, фельдшерських пунктів.вались вопросы осуществления в бюджетных организациях мероприятий, направленных на уменьшение затрат на энергоносители. Информировали руководители дошкольного учреждения “Калинка” Н.Е.Мозохина и детской музыкальной школы Н.Г.Филон.

Центр первинної медико-санітарної допомоги буде зареєстрований як окрема юри-дична особа, а це означає, що також буде і окремий бюджет, окрема від ЦРЛ бухгалтерія, свій штат співробітників з лікарів та медичного персоналу районної лікарні. Функціонує він при Андріївській ЦРЛ, де окремою структурою готуються приміщення.

Наразі ведеться велика підготовча робота – оформлення ліцензій (протягом 2-3 місяців), підбір кадрів. При цьому в медичній галузі Бердянського району нічого кардинально не змінюється: ФАПи, ФП, амбулаторії як працювали раніше, так і будуть працювати. Не скорочено жодної посади в лікарняних установах незважаючи на постанову Міністерства охорони здоров’я України, згідно з якою ФП має право на існування в населеному пункті лише при наявності не менше 300 жителів. Керівницт-во району розуміє, що населення Бердянщини – це переважно люди похилого віку і деяким з них без медичної допомоги кожного дня обійтися важко.

Позитив в тому, як вважає перший заступник голови Бердянської райради Ж.О.Васильчик, це, звичайно, окремий бюджет центру. З наступного року планується створення госпітальних округів.

Перший прийом в якості профільного спеціаліста і керівника центру Тетяна Володимирівна провела у Старопетрівському ФАПі. Вона уважно вислухала людей, які прийшли зі своїми скаргами та зауваженнями на прийом, та висловила думку, що реорганізація принесе позитивний досвід, адже вона спрямована на те, щоб медичне обслуговування стало найбільш доступним. Робота буде спрямована на те, щоб кожний ФАП мав фельдшера, кожна амбулаторія – лікаря, а може, й декілька, бо від цього напряму залежить стан здоров’я людей. Окрім цього, керівник центру має на меті привести до ладу всі лікувальні заклади Бердянщини – укомплектувати медичним персоналом, медикаментами, покращити матеріально-технічну базу, щоб уся робота велася чітко, злагоджено, а послуги населенню надавалися на відповідному рівні. До речі, Програма “Діабет” залишається на первинному рівні, медикаменти для безкоштовного лікування будуть виділятися відповідно до районного бюджету, і людям з цього приводу не слід хвилюватися.

Олена Прокопенко

 

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама