головна » останні новини

Пенсіонери пільгових категорій отримають грошову компенсацію за проїзд

22.03.2018

Урядом прийнято постанову щодо надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування, де визначено, що пільги з оплати проїзду, які передбачені законами України, можуть надаватися у готівковій формі.

Як пояснили в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, документом затверджується Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на місь-ких, приміських та міжміських маршрутах. Ним передбачається  заміна пільг на компенсацію, розмір якої щорічно буде визначатися обласними державними адміністраціями.

Прийняття акта надає можливість органам місцевого самоврядування надавати пільги окремим категоріям громадян з оплати проїзду у готівковій формі.

Фінансування витрат буде здійснюватися за рахунок місцевого бюджету. Планується, що гроші будуть отримувати самі пільговики і оплачувати свій проїзд у громадському транспорті.

Протягом двох місяців необхідно затвердити розмір щомісячної виплати та доопрацювати це питання на територіях. Розмір виплати визначається шляхом множення середньої вартості проїзду в місь-кому комунальному транспорті на як мінімум 30 поїздок. Тобто запорізькі пенсіонери будуть отримувати приблизно близько 90 гривень на місяць.

Згідно із законодавством  пільги будуть надаватися або в безготівковій (як зараз), або готівковій формі, остаточне рішення про монетизацію пільг прийматиме ви-ключно місцевий орган влади.

За попередніми розрахунками, компенсації замість пільг на проїзд мають отримати понад 20 тисяч жителів Запорізької області. Це пенсіонери з інвалідністю, пенсіонери – учасники бойових дій, пенсіонери – ліквідатори аварії на ЧАЕС тощо.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама