головна » статті

Передаємо показання за воду правильно і вчасно

26.07.2019

Наразі виникає багато питань з приводу передачі показань за споживану воду.

Адміністрація Бердянського водоканалу роз’яснює, як це можна зробити.

Показання водомірів потрібно передавати щомісяця!

Відповідно до ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», а також Правил користування системами водопостачання та водовідведення населених пунктів України, затверджених Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України №190 від 27.06.2008р., абонент зобов’язаний щомісяця передавати показання, а контролер, не рідше одного разу на рік, – перевіряти правильність знімання споживачем показань і стан приладу обліку (опломбування, показання, розрахунковий механізм тощо).

У відповідності до типового договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення, затвердженого Постановою КМУ від 21.07.2005 р. № 630 та оприлюдненого на офіційному сайті КП «Бердянськводоканал» БМР www. vodabrd.com.ua, споживачі щомісяця (до 25-го числа) передають показання квартирних приладів обліку води Виконавцю (КП «Бердянськводоканал» БМР).

Якщо не передавати показання

У тому випадку, якщо споживач не передає показання особистого водоміра або не допускає контролера до водоміра для зняття показань, нарахування перші три місяці проводяться із розрахунку середньодобового водоспоживання за попередні 12 місяців, а після закінчення тримісячного терміну – за нормами водоспоживання.

Для відновлення плати за фактичними показаннями абоненту необхідно надати контролеру доступ до приладу обліку. Для цього потрібно залишити заявку на виклик контролера для складання акта контрольного знімання. При відсутності порушень та наявності заяви на перерахунок від абонента буде виконаний перерахунок і відновлено нарахування по показаннях водоміра.

Заявки для складання акта приймаються за телефонами 3-63-29, 3-40-54,  050-400-39-92, а також у Сервісному центрі за адресою: м. Бердянськ, просп. Східний, 97, кабінет №18 (позачергово).

Що необхідно зробити  для перерахунку

Якщо нарахування в попередньому місяці були виконані на показання БІЛЬШЕ, НІЖ ви передавали В ПОТОЧНОМУ МІСЯЦІ, то щоб виконати перерахунок, необхідно викликати контролера для складання акта обстеження, потім звернутися в Сервісний центр КП «Бердянськводоканал» БМР (кабінет №18) та оформити заяву на перерахунок. При собі в обов’язковому порядку мати документ, що посвідчує особу, а також акт обстеження, складений контролером.

Заявки для складання акта приймаються за телефонами 3-63-29,  3-40-54, 050-400-39-92, а також у Сервісному центрі за адресою: м. Бердянськ, просп. Східний, 97, кабінет №18.

Способи передачі показань

У відповідності до типового договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення, затвердженого Постановою КМУ від 21.07.2005 р. № 630 та оприлюдненого на офіційному сайті КП «Бердянськводоканал» БМР www. vodabrd.com.ua, споживачам необхідно щомісяця (до 25-го числа) передавати показання квартирних приладів обліку води Виконавцю:

Спосіб №1: за тел. 3-63-29, 3-40-54; (пн–чт з 7.30 до 16.30, пт з 7.30 до 15.30, перерва з 11.30 до 12.18) – ОПЕРАТОРИ;

Спосіб №2: за тел. 3-51-95, 3-43-00 – (ЦІЛОДОБОВО (автовідповідач);

При передачі показань за способами №1 та №2 при передачі показань водоміра(ів) в обов’язковому порядку необхідно вказувати особовий рахунок, адресу, а також прізвище, ім’я та по батькові споживача.

Спосіб №3: через скриньку для передачі показань, розташовану на території КП «Бердянськводоканал» БМР за адресою: м. Бердянськ, просп. Східний,  буд. 97, біля кабінету №18.

Спосіб №4: особистий кабінет на веб-сайті www.vodabrd.com.ua.

Найпростіший і швидкий спосіб передати поточні показання лічильників води. Після входу в особистий кабінет залишається лише ввести поточні показання лічильника(ів) води і натиснути кнопку «зберегти».

Примітка

Для реєстрації в особистому кабінеті перейдіть в розділ «Реєстрація» та заповніть необхідні дані.

Через особистий кабінет можна передавати показання щомісяця до 25 числа (включно).

Це зроблено для уникнення плутанини з введенням показань у базу підприємства і уникнення помилок у нарахуваннях.

В особистому кабінеті заблокована можливість передавати показання по загальних і транзитних лічильниках води. Для таких водомірів краще передавати показання в інший спосіб, оскільки розподіл обсягів спожитої води проводиться контролером в індивідуальному порядку.

З усіх питань щодо особистого кабінету ви можете звернутися до адміністратора сайту (написати адміністратору сайту на e-mail: admvodabrd@gmail. com).

 

Заклик до споживачів

Передача показань квартирних водолічильників за тел. 3-63-29;  3-40-54 здійснюється лише двома операторами електронно-обчислювальних та обчислювальних машин 3-го розряду Сервісного центру Служби реалізації послуг і контролю КП «Бердянськводоканал» БМР, до функцій яких за посадовими інструкціями входить, зокрема, забезпечення якісного та доступного сервісу в телефонному режимі з будь-яких питань, що стосуються роботи Сервісного центру (у т.ч. приймання показань засобів обліку води від споживачів).

За середньостатистичними даними за перше півріччя 2019 року, прийнято 32 745 показань засобів обліку води споживачів, а це від 4000 до 5000 дзвінків від споживачів щомісячно, не враховуючи дзвінків стосовно замовлення послуг розпломбування засобів обліку води для власників квартир багатоквартирних будинків та домоволодінь у приватному секторі та інших консультацій, стосовно послуг, що надаються КП «Бердянськводоканал» БМР.

У зв’язку з розвитком сучасних комп’ютерних технологій КП «Бердянськводоканал» БМР прагне зробити для громадян зручнішою якість послуг по прийому показань та опрацьовує запровадження інших способів передачі показань, які згодом витіснять такий існуючий спосіб, як передача показань у телефонному режимі операторам.

Закликаємо всіх обізнаних споживачів користуватись сучасними способами передачі показань через особистий кабінет.

До відома  споживачів  щодо пені

Нагадуємо, що рахунки за послуги нашого підприємства необхідно оплачувати своєчасно і в повному обсязі до 20 числа кожного місяця.

Також повідомляємо, що в Україні вступила в дію нова редакція Закону  України "Про житлово-комунальні послуги" від 27.06.04 року № 2189 - VIII, яким передбачено нарахування пені за несвоєчасну оплату за надані житлово-комунальні послуги. Згідно з Законом пеня нараховується за борги, які утворилися з 1 травня 2019 року.

Відтепер у разі прострочення плати за житлово-комунальні послуги КП «Бердянськводоканал» БМР буде нараховувати пеню відповідно до умов договору та діючого законодавства, але не більше 0,01% від суми боргу за кожен день прострочки, але не більше 100% від боргу всього.

При цьому якщо держава затримала виплату субсидій або роботодавець не сплачує зарплату, і це вдалося довести документально - пеню не нараховуватимуть.

Таким чином, починаючи з 1 серпня 2019 року при розрахунку сум до сплати буде врахована пеня за прострочення платежів. Тобто у квитанціях на оплату за послуги з водопостачання/водовідведення за липень 2019 року КП «Бердянськводоканал» БМР вже буде відображена пеня за прострочені платежі за надані послуги абонентам.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама