головна » статті

Перші в Україні

06.10.2016

На початку 2015 року ЦК профспілки працівників АПК України за підтримки міжнародного партнера IUF і Фонду ім. Фрідріха Еберта  розпочав реалізацію проекту “Створення територіальних профспілкових організацій як форми та об`єднання  інтересів робітників різних форм зайнятості у сільській місцевості України” (на знімку вгорі). Цей проект надзвичайно цінний для жителів сільської місцевості особливо в умовах адміністративно-територіальної реформи. Адже сьогодні спільні проблеми вирішувати набагато легше об’єднуючись.

Олександр СТАРИКОВ

 

Берестівську сільську об’єд-нану  територіальну громаду створено  однією з перших у Запорізькій області завдяки  пілотному проекту.  До громади з центром у с. Берестовому увійшли 11 сіл, у яких мешкає понад 4 тис. 840 жителів, працюють три школи, три дошкільних заклади, дві амбулаторії загальної практики сімейної медицини, чотири ФАПи, три будинки культури, сільська пожежна команда та органи місцевого самоврядування. Утримувати ці заклади та працівників частково допомагає держава, яка виділяє  субвенцію на освіту та охорону здоров’я. Але вирішувати основні питання життєдіяльності цих закладів та питання забезпечення соціального захисту населення, благоустрою територій та підготовки бюджетних установ до роботи в зимовий період, ремонту будівель, утримання доріг комунальної власності, надання пільг на харчування дітей, оплати путівок на санаторно-курортне лікування для пільгових категорій та оздоровлення дітей, обліку сімей, де виховуються діти, військового обліку, надання матеріальної  допомоги, організації надання адміністративних  послуг населенню, роботи по участі у різних проектах – це питання сільської ради об’єднаної територіальної громади, яка вирішує їх за рахунок  свого бюджету.  Саме об’єднання в громаду надало можливість відчути себе господарями на території: уважно вивчати проблеми, рахувати кошти, направляти їх на вирішення тих проблем, які не вирішувалися раніше.

Тому і не дивно що після довгих дискусій та переговорів  214 працівників бюджетних установ вирішили створити 
об’єднану територіальну профспілкову організацію, яка  буде захищати інтереси усіх працівників. До її складу увійшли не тільки працівники, а й 13 мешканців села Берестового, які виявили бажання брати активну участь у громад-ському житті.

15 вересня 2016 року на профспілковій конференції  первинної профспілкової організації  Берестівської сіль-ської об’єднаної територіальної громади  затверджено Колективний договір на 2016-2020 роки між трудовим колективом в особі голови профкому Лариси Захаренко та роботодавцем, сіль-ською радою ОТГ в особі голови Наталі Кушнір (на знімку). У роботі конференції взяли участь голова Запо-різької обласної профспілкової організації працівників АПК Людмила Отращенко та голова Бердянської районної  профспілки працівників АПК  Борис Будніков.                         

– Новий час диктує нові форми, – відзначила у своєму виступі Наталя Кушнір, –  усі ми мешканці сіл і нам небайдуже, як живуть тут люди, як вони  відпочивають від важкої праці, як вирішують соціальні проблеми. Під час реорганізації колгоспів, тор-гівлі, а сьогодні  при  впровадженні децентралізації влади та об’єднання громад члени багатьох профспілкових організацій залишилися сам на сам зі своїми  тривогами. Отже, головне завдання для нашої (тепер уже об’єднаної) організації – показати мешканцям сіл, що увійшли до складу громади, що вони не одні і що тепер поруч є органі-зація, яка  може  захистити їх інтереси, згуртувати їх, допомогти у скрутні часи. Головне – триматися разом, бо ніхто, крім нас, не змінить наше життя на краще.  Будемо підтримувати один одного. Сподіваємося на те, що профспілкова організація громади буде збільшуватися.

— Ви – лідери не тільки в області, а й в Україні, – за-значила голова обкому профспілки Людмила Геннадіївна, – адже з поширенням адміністративно-територіальної реформи в країні профспілкові організації  створюватимуться за територіальним принципом в усіх сільських громадах. Цьому повинно сприяти і те, що профспілка  АПК  України підписала  меморандум із Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад про тісну співпрацю. Серед завдань,  які мають вирішуватися вже зараз – питання землі, земельних паїв і плати за них. Також важливо зосередити питання на вирішенні проблем відсутності робочих місць, сезонних робіт, порушення трудових прав найманих працівників. 

Ось чому особливе значення приділяється побудові якіс-ного соціального діалогу. Першим кроком у цьому стало підписання сьогодні Колективного договору, який забезпечить соціально-економічний захист найманих працівників.  

Ми поцікавилися, чому берестівчани обрали саме профспілкову організацію працівників АПК.

—  З 2006 року ми співпрацюємо з Бердянським районним комітетом профспілки працівників АПК, – розповіла Валентина Верескун, голова спільного комітету по створенню та затвердженню колективного договору.– Ми усі живемо в селах, працюємо самі і бачимо, як працюють на землі наші люди, навчаємо дітей у сільських школах, лікуємо мешканців сіл – тож чому б нам і не   співпрацювати з профспілкою АПК, якій теж близькі проблеми наших сіл?!

Крім цього, Борис Петрович Будніков і працівники апарату обкому профспілки АПК  надали нам  методичну допомогу  по підготовці проекту Колективного договору, проводили семінари та обмінювались  досвідом, а головне – підтримали нас в ініціативі ЦК профспілок  працівників АПК України  по участі  у проекті “Створення територіальних профспілкових організацій як форми та об’єднання  інтересів робітників різних форм зайнятості у сільській місцевості України”.

Отже, колективну угоду затверджено, соціальний діалог розпочато.

Тож побажаємо профспілці  та членам Берестівської  сільської  об’єднаної територіальної громади успіхів на шляху реалізації  всіх планів.

GeorgeCag 02 сен 2017 в 12:17 # Ответить
Ziufhew hwefhweif owhf wg
Uhwefwi ufhweifhw wnfjweof vbdnvweui wiefweh 47665yt34y
Lutheramups 15 июл 2017 в 22:04 # Ответить
We sell the sale of iPhones 7
We sell the sale of iPhones 7 directly from Apple warehouses unofficially for 30% of the market value. Always available and in large quantities:
1. New Apple iPhone 7 Plus 256 GB (Jet Black) (FACTORY UNLOCKED) International Version no warrants - $ 303
2. New Apple iPhone 7 Plus 256GB Factory Unlocked CDMA / GSM Smartphone - Black (Certified Refurbished) - $ 307
3. New Apple iPhone 7 PLUS (5.5-inch) A1661 128GB Unlocked Smartphone for GSM + CDMA Carriers - Rose Gold - $ 303
We work all over the world and only on an advance payment, we accept only bitcoin. Attention!!! We do not work with Russia and the CIS countries. When ordering from 10 pcs. The price is 20% of the market value. We have a priority in wholesale customers. If you do not trust us, or you do not like something, you pass by, we will not respond to stupid reports. To receive the details for payment, please write to the e-mail: apple@apple-cheap-iphone.xyz

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама