головна » останні новини

Податкова інформує. Розвиток улюблених курортів за рахунок туристичного збору

01.06.2013

Два роки тому в Україні запровадили туристичний збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету. Відповідне рішення про сплату туристичного збору було прийнято і в Бердянську.

Начальник Бердянської ОДПІ Алла Горбатюк: “Гості Бердянська, які отримують послуги з тимчасового проживання в готелях, кемпінгах, мотелях, гуртожитках, інших закладах
готельного типу, санатор-но-курортних закладах, є платниками туристичного збору, який справляється під час надання послуг та його сума зазначається у рахунку (квитанції) на проживання. Проте не варто робити проблему зі сплати туристичного збору, адже його ставка становить ли-ше 1% вартості ночівлі без ПДВ. Тобто плата невелика і необтяжлива. Водночас для місцевого бюджету ці надходження дуже потрібні”.

Кожного року Бердянською ОДПІ проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з метою збільшення кількості платників туристичного збору (податкових агентів) та збільшення сум туристич-ного збору, які надходять до міського бюджету.

Так, за 2012 рік від санаторно-курортних та оздоровчих установ, а також фізичних осіб – підприємців, оздоровчі об’єкти та об’єкти відпочинку яких знаходяться на території Бердянська, до міського бюджету на-дійшло 418077 грн. туристичного збору. Заплановані фінансовим управлінням показники по туристичному збору виконані на 191%. При завданні 219 тис. грн. в міський бюджет надійшло 418077 грн., додаткові надходження - 199077 грн.

Всього в Бердянську зареєстровано 272 СГ – платники туристичного збору, в тому числі – 70 юридичних осіб, 202 ФОП. З початку 2013 року вже надійшло 30030 гривень туристичного збору. Бюджетонаповнюючими підприємствами зі сплати туристичного збору є ПрАТ “Приазовкурорт”, ІП “Артурс Бердянськ Курорт”, БВ “Шахтар”, ТОВ “ТК “Райдуга”.

Нагадаємо, що платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію м. Бердянська та отримують послуги з тимчасового проживання із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк. Проте податковим законодавством України передбачено перелік осіб, які не є платниками туристичного збору. Це, зокрема, діти віком до 18 років, ветерани війни, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інваліди, діти-інваліди та особи, що їх супроводжують, відряджені особи, особи, які прибули за путівками на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів.

Сплачуйте туристичний збір та беріть участь у благоустрої та розвитку своїх улюблених міст-курортів!

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама