головна » останні новини

Податкова інформує. Громадяни після досягнення пенсійного віку звільняються від сплати земельного податку

03.06.2013

Громадяни – власники земельних ділянок, які вийшли на пенсію не за віком (пенсія призначена за вислугу років, по інвалідності тощо), після досягнення пенсійного віку мають право на користування пільгою щодо сплати земельного податку. Пільга громадянам по земельному податку надається за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності.

Для отримання пільги громадянин має подати до територіального органу Міндоходів за місце-знаходженням земельної ділянки заяву про надання пільги та документи, що посвідчують його право на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення тощо).

Нагадаємо, від сплати земельного податку звільняються: пен-сіонери (за віком); інваліди першої і другої групи; ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; фізичні особи, ви-знані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років.

Звільнення від сплати земельного податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

  • для індивідуального дачного бу-дівництва – не більш як 0,10 гектара;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах не більш як 0,25 гектара, в селищах – 0,15 гектара; в містах – 0,10 гектара;
  • для будівництва індивідуальних гаражів – не більше як 0,01 гектара;
  • для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара;
  • для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари.

Водночас право на пільгу щодо сплати земельного податку мають ті фізичні особи, право власності яких на земельні ділянки посвідчено належними документами та даними державного земельного кадастру. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб визначено ст.281 розд. ХІІІ Податкового кодексу України.

 

Moses 30 сен 2014 в 01:55 # Ответить
It's a plusreae to f
It's a plusreae to find someone who can identify the issues so clearly

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама