головна » останні новини

ПОДАТКОВА Інформує. Якщо підприємці не уклали трудові договори з працівниками

05.06.2014

Якщо під час податкової перевірки виявляються факти недотримання працедавцем (податковим агентом) трудового законо-
давства (наприклад, від-сутність трудових договорів), які призвели до порушення правил нарахування, утримання і сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб,  до такого працедавця застосовуються штрафні санкції, встановлені ст. 123 Податкового кодексу України.

Штраф складе 25 від-сотків суми нарахованого контролюючим органом податкового зобов’язання. При повторному нарахуванні податкового зобов’язання контролюючим органом впродовж 1095 днів накладається штраф у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов’язання.

Окрім цього, в статті 212 Кримінального кодексу України визначена відповідальність за умисне ухилення від сплати податків і зборів, у тому числі і податку на доходи фізичних осіб.

Згідно з Законом України від 02.10.96 р. №393/96-ВР “Про звернення громадян” ви можете звернутися в органи державної влади зі скаргами на порушення працедавцями ваших конституційних прав, зокрема, щодо виплати заробітної плати “в конверті”.

Працедавцям слід пам’ятати, що виплата заробітної плати “в конвертах”, не-оформлення трудових відносин з найнятими робітниками – це грубе порушення їх конституційних прав. Такі явища ведуть до невиконання загальнонаціональних програм по підвищенню добробуту кожного громадянина країни.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама