головна » статті

Потрібна допомога? То ми йдемо до вас!

23.05.2019

15 травня вузькі спеціалісти Андріївської лікарні – так звана вторинна ланка медицини – завітали до Дмитрівської амбулаторії. Упродовж дня вони оглянули і надали допомогу чи консультацію більше ніж 150 сільчанам.

Відстань від Дмитрівки до Андріївки – 33 км. Не дуже й далеко, але, враховуючи стан наших доріг, витрати на автобус чи бензин, дістатися до лікарні в Андріївці людям не так уже й легко. Особливо, коли погано почуваєшся, а вік уже поважний і дітей чи онуків, щоб допомогли, немає поряд. От і звертаються сільчани до лікаря-спеціаліста не часто, лише, коли дуже вже припече.
Популярне сучасне слово «логістика» і медицина на селі – речі не сумісні. І так можна сказати про кожне село.

Тож, у центральній лікарні вирішили самі піти назустріч людям. Ідею головного лікаря Людмили Іванівни Пасько та голови районної ради Жанни Олександрівни Васильчик з виїзним прийомом підтримали і вирішили почати із Дмитрівки.

Невропатолог Світлана Георгіївна Забашта встигла оглянути і призначити лікування 60 пацієнтам. Болячки у всіх різні, та пов’язаних з неврологією чи не найбільше.

– До невропатолога ми запросили групу диспансерних хворих, що пережили інфаркт головного мозку, – розповідає сімейний лікар Дмитрівської амбулаторії первинної ланки медицини Людмила Іванівна Ворончихіна. –  Це пенсіонери, яким важко поїхати до Андріївки. До гінеколога запросили усіх жінок. За три тижні обдзвонили усі підприємства та установи, розмістили об’яви. Люди дуже раді.

Олександра Яківна Філіпова – Почесний донор України. У свої 80 років здоров’я іноді підводить, а їхати більше 30 км до Андріївки – далеко. Тож, огляд у досвідченого невропатолога Світлани Забашти у Дмитрівській амбулаторії виявився для жінки дуже своєчасним (на фото).

До жіночого лікаря  Олександра Михайловича Лисенка – черга. Та все ж на місці пройти огляд зручніше, ніж кудись їхати.

Прийом пацієнтів у Дмитрівці також провели хірург Максим Валентинович Пащенко, окуліст Іван Олександрович Кошкалда, терапевт Юрій Іванович Івко, лор Петро Петрович Шевлюк, медсестричка Людмила Вікторівна Піскун.

Люди дуже вдячні всім лікарям, керівництву Андріївської лікарні, голові райради Жанні Васильчик, що допомогла організувати прийом. 

Окрім старших дмитрівчан, на прийом до лікарів мами та бабусі привели майбутніх першокласників. Діти, що йдуть до школи вперше, зазвичай медичну комісію проходять у Андріївській лікарні. А оскільки лікарі-спеціалісти завітали у село, то й майбутніх першачків оглянули. Їх у Дмитрівці 25.  Діти були повністю готові до прийому – напередодні перевірили гостроту зору у медсестри і здали аналізи. 

 До школи – готові: Поліна, Дмитрик, Богдан і Стасик восени йдуть до школи у перший клас. Сьогодні вони пройшли медичний огляд у всіх необхідних лікарів і отримали потрібні рекомендації. А їх мами дуже задоволені, що не потрібно тепер їхати до іншого села, витрачати на це час і кошти.

Бабуся Владика Людмила Миколаївна говорить, що найбільш тому, що лікарі приїдуть у село, зрадів тато хлопчика, бо не потрібно буде шукати час, щоб відвезти малого до Андріївки.

У Дмитрівської амбулаторії – вища акредитаційна категорія. Лікар Людмила Ворончихіна працює тут вже 36,5 року. Оскільки вона сімейний лікар, то допомагає пацієнтам різного віку – від народження і до самої старості. Розповідає, що через неї пройшли чотири покоління односельців. Вже з новою реформою уклала 1900 декларацій з пацієнтами.

Як і будь-де, є тут свої проблеми: із 18 співробітників в амбулаторії залишилося лише шість – лікар, фельдшер, дві медсестри, молодша медсестра і водій; комп’ютери є – для електронних рецептів, але часто «зависає» програма HELSI, підводить Інтернет. Добре, що місцеві «айтішники» допомагають. А людей лікувати і рятувати треба, тож візит спеціалістів багатьом допоміг у селі.

Як зазначає голова Бердянської районної ради Жанна Васильчик, подібний захід – не поодинокий. Лікарі вже готуються до наступного візиту в інше село. Поки що узгоджується графік таких виїздів. Тож, слідкуйте за оголошеннями.

Юлія Тисленко

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама