головна » статті

Право на безоплатну вторинну правову допомогу

19.01.2017

Шановні мешканці м. Бердянська та Бердянського району! Віднині скористатися безоплатною правовою допомогою Мін’юсту та безоплатним адвокатським захистом у судових справах зможе досить суттєва кількість громадян.  5 січня 2017 року набрали чинності зміни до Закону України “Про безоплатну правову допомогу”, внесені з метою розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу (далі – БВПД).

Насамперед йдеться про внутрішньо переміщених осіб та осіб, які до сьогодні лише претендували на отримання такого статусу. Таким чином скористатися кваліфікованою правовою допомогою тепер зможуть близько  20000 людей – саме така сьогодні є приблизна кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб у нашому місті.

Така ж соціальна гарантія встановлена для осіб, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій та іншим особам, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань.

Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості, що є критерієм для отримання безоплатної вторинної правової допомоги:

- по-перше, особа матиме таке право, якщо її доход не перевищує двох прожиткових мінімумів (до змін право на БВПД мала особа, якщо її доход не перевищував одного прожиткового мінімуму);

- по-друге, враховуватиметься середньомісячний доход особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний доход сім’ї, як це було дотепер.

Внесені зміни враховують
об’єктивну потребу у забезпеченні доступу до безоплатної правової допомоги особам, які мають доход, що дорівнює прожитковому мінімуму або навіть більше, проте є недостатнім для самостійної оплати правових послуг.

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна у Бердянському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги та відділах Бюро правової допомоги, що знаходяться в м. Гуляйполе, смт Більмак, м. Пологи, м. Приморськ, смт Чернігівка. Правові послуги надають адвокати та штатні юристи центрів.

Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за адресою: Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Свободи, 115/Богуславського, 8,  1-й поверх (будівля санепідемстанції) або за телефонами (06153) 4-89-42, (06153) 4-89-43, 0950209918, 0960079909, ел.пошта:  berdyansk.zaporizhya@ legalaid.gov.ua, Skype: berdyansk_center.

А також єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги:

0-800-213-103 (діє цілодобово і безкоштовно) або на веб-сайтах Міністерства юстиції чи Координаційного центру з надання правової допомоги.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама