головна » статті

Православ’я. До Бердянська прибула копія Томосу

11.04.2019

У Бердянську, в церкві Покрови Святої Богородиці, що на бульварі Шевченка, з’явилася копія Томосу про автокефалію Православної церкви України.

Відтепер віряни ПЦУ у Бердянську можуть побачити точну копію цього церковного документа.

До речі, повна назва документа – «Патріарший і Синодальний Томос надання автокефального церковного устрою Православній церкві України».

– В Бердянську, окрім каплички на території прикордонного загону, у нас є лише одна українська церква – на бульварі Шевченка, розповідає настоятель, протоієрей Степан Вилущак. – 15 грудня 2018 року  Об’єднавчий собор ухвалив рішення про створення єдиної Православної церкви України, в той же час Українська православна церква Київського патріархату саморозпустилася.

Цікаво, що у Томосі використовується урочистіший та повніший підпис, ніж в інших патріарших указах.

Нагадаємо, у тексті Томосу йдеться про те, що уся Православна Церква, що знаходиться в межах незалежної України, віднині канонічно автокефальна, незалежна та самоврядована.

Згідно з документом, справи Церкви в Україні управлятимуться «вільно й у Святому Дусі, та безперешкодно, без будь-якого іншого зовнішнього впливу».

Довідка: Томос  — указ, декрет, окружне послання предстоятеля помісної православної церкви у деяких важливих питаннях церковного устрою. Шляхом надання томосу деякій частині «материнської» (кіріархальної) церкви офіційно проголошується автономія в управлінні або автокефалія.

Юлія Тисленко

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама