головна » статті

Презентовано монографію «Британські консули в портовому місті Бердянську»

19.04.2018

Презентація монографії професорів БДПУ Ігоря Лимана та Вікторії Константінової відбулась у конференц-залі БДПУ 28 березня.

Книга «Британські консули в портовому місті Бердянську»: Український Південь очима консулів Британської імперії 19 - початку 20 ст. Том 1: Британські консули в портовому місті Бердянську» видана під егідою Національної академії наук України, Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського, Бердянського державного педагогічного університету, Науково-дослідного інституту Історичної урбаністики та Громадської організації “Урбаністичні ініціативи”.

Героям книги стали британські консули у Бердянську: Роберт Вільям Камбербетч, Вільям Георг Вагстаф, Джеймс Ернест Наполеон Зораб, Харві Роберт Лоу, Грін, Спиридон Габріелі, Джон Едвард Грієвз.

Географічні рамки, які охоплює видання, є фактично необ-меженими, включаючи численні країни Європи, Азії, Північної та Південної Америки, Африки та Австралію… Це зумовлюється як характером торговельних контактів Бердянська, так і специфікою життєвих шляхів представлених тут британських консулів, їх родинних та комунікаційних зв’язків. Тож при підготовці книги автори мали справу не тільки з англомовними та російськомовними джерелами, але і з документами, складеними турецькою, німецькою, французькою, італійською, португальською мовами.

Автори висловили щиру вдячність за підтримку, допомогу матеріалами та консультаціями колегам з Греції, Великої Британії, Канади, США, Мексики, Німеччини, Нової Зеландії, Швеції, Туреччини, Іспанії, Румунії, України та землякам-бердянцям І. Богданову, Є. Денисову, В. Михайличенку, Л. Бучній, В. Карпенку та Є. Данченку.

Видання здійснене коштом Канадського інституту українських студій Альбертського університету (Меморіяльний фонд ім. Михайла, Володимира й Олі Гальчук). Монографія розіслана до обласних і університетських бібліотек України, до низки закордонних книгозбірень.

Всі бажаючі можуть знайти повнотекстову електронну версію монографії на сайті Науково-дослідного інституту Історичної урбаністики.

«Університетське слово»

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама