головна » статті

Про рівень безпеки влітку

11.07.2019

Кожного літа наше місто приймає не тільки бажаних гостей, а й багато «джентльменів удачі», ласих до чужих гаманців та майна. Як виглядатиме протидія небажаним гостям? Відповідь на це запитання ми спробували отримати у начальника Бердянського відділу поліції полковника Володимира Вашедського.

– Пане Володимире, наші читачі цікавляться, як буде організована  охорона громадського порядку в липні-серпні?

– Весь особовий склад відділу з початку сезону перейшов на посилений варіант несення служби, введені в дію додаткові слідчо-оперативні групи, розроблені нові маршрути патрулювання, у тому числі військовослужбовцями Національної гвардії в/ч 3033. За безпекою, правилами поводження на воді  пильнує водна поліція. В районах масового поселення і відпочинку облаштовані додаткові пункти охорони громадського порядку із залученням співробітників Держприкордонної служби. Що стосується посилення патрулів на в’їздах у місто – тут нам допомагають співробітники спецпідрозділу МВС «Скіф».

– Цікаво дізнатися про ваше ставлення до профілактичної роботи.

– Проведено ряд заходів по відпрацюванню міста і району на предмет виявлення осіб, які схильні до скоєння  правопорушень. З місцевою адміністрацією, представниками приватного бізнесу, задіяного в курортній сфері (перевезення, готелі, сфера обслуговування, розважальні заклади)  проведено ряд нарад, на яких були надані рекомендації, намічені напрямки співпраці з профілактики правопорушень.

– А чи буде, як у минулі роки, підмога нашим правоохоронцям з області, від курсантів вузів системи МВС?

– Безумовно, практика останніх років – направлення  керівництвом ГУНП в Запорізькій області, Національної поліції  у Бердянськ додаткових сил з інших регіонів – позитивно впливала на стан криміногенної обстановки у регіоні.  В цьому році така допомога також передбачена. Крім того, згідно з планом розстановки сил Бердянського відділу поліції ми розраховуємо на допомогу співробітників наших підпорядкованих підрозділів (Приморського, Чернігівського, Більмацького та Розівського районів). Вже прибула перша зміна у кількості 21 співробітника, які будуть нести службу по охороні громадського порядку, у тому числі  на території  дитячих
оздоровчих таборів.

– Отже, можна говорити про «повну бойову» готовність?

– З впевненістю можна сказати, що колектив Бердянського відділу поліції готовий  до роботи в літніх  умовах, коли населення міста одночасно збільшиться у 5-6 разів. 

Розраховуємо, що обізнаність, сприяння  поліції  місцевого населення суттєво допоможе нам у роботі. 

– Негативні емоції по всій країні викликають випадки вандалізму  на об’єктах міста, на кладовищах. Чи були випадки затримання таких «майстрів»?

– На жаль, і у Бердянську є таке ганебне явище, коли вандали своїми діями руйнують те, що інші люди створили для загального блага. Жоден такий випадок не залишився поза увагою співробітників поліції. І знову ж, доводиться констатувати, що це справа рук місцевих мешканців – серед затриманих за подібні правопорушення переважна кількість саме бердянців.

У цьому питанні також розраховуємо на допомогу громадськості, місцевої влади, приватної ініціативи. Це, по-перше,  профілактично-виховні заходи серед молоді, спрямовані на розвинення патріотизму,  любові до рідного міста, поваги до чужої праці.  Добре зарекомендувала себе практика встановлення камер відеоспостереження в місцях масового відпочинку громадян, у тому числі  і в районі  малих архітектурних пам’яток, що допомагає в документуванні правопорушення і водночас дисциплінує потенційних порушників.

– Випадки вандалізму поодинокі, а от від жебраків сьогодні немає ради…

– Що стосується таких явищ, як жебракування, ведення асоціального способу життя  осіб без постійного місця мешкання, то це, згідно з діючим законодавством, за винятком, коли цим займаються  неповнолітні, скоріше  морально-етичні, соціальні  проблеми всього суспільства, ніж юридичної площини і притаманні практично всім великим та  курортним  містам.   Ми встановлюємо їх особи, проводимо профілактичні бесіди. В разі вчинення ними правопорушення або буде встановлено, що хтось такою  діяльністю займається примусово, залучені неповнолітні, то до них будуть застосовані передбачені законом заходи.

Знову ж закликаємо представників засобів масової інформації, з одного боку, виховувати толерантність суспільства до такої категорії громадян, з іншого – просимо роз’яснювати, що для  виявлення співчуття і доброчинності існують і інші способи допомоги, наприклад, перерахування коштів до спеціалізованих закладів.

Олександр СТАРИКОВ

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама