головна » останні новини

Про ситуацію у радіологічному

31.05.2019

У відділенні променевої терапії з початку року не проводиться лікування онкохворих  з внутрішніми локалізаціями злоякісних процесів. Причина – закінчення терміну використання радіоактивного джерела, яке було відправлено на утилізацію 14 травня 2019 року.

В різні роки променеву терапію в місті та навколишніх районах отримували від 250 до 300 хворих. Кожен із пацієнтів лікувався, в залежності від характеру і локалізації пухлини, цілей лікування, від одного до двох місяців.

Для відновлення роботи з лікування потрібно придбання нового радіоактивного джерела орієнтовною вартістю 6,5 мільйона гривень. Термін дії нового джерела складає 15 років.

Фірма «Ізотоп» має можливість поставити джерело та відновити роботу обладнання в найближчий час при наявності коштів.

Важкохворим не прийдеться їхати в лікувальні установи інших міст, де їх зазвичай ніхто не чекає.

Коментар заступника міського голови Юлії Дойнової:

 – Ми тримаємо ситуацію під контролем. Минулого тижня розпочато  складний процес  утилізації  ізотопної трубки.  Доки цей процес не завершено, не можна говорити про придбання нового обладнання. Про це нам говорять норми, які діють. Отже, ми не маємо повноважень, щоб прискорити або вплинути  на  роботу  фахівців-радіологів , на норми зберігання і утилізації такого класу обладнання.

Олексій  Бородін, лікар-радіолог вищої категорії

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама