головна » статті

ПРОКУРОРСЬКІ ПЕРЕВІРКИ. Вирішено конфлікт між портом та рибопромисловцями

06.06.2013

Після втручання прокуратури Запорізької області знайдено шлях вирішення конфлікту, який більше півроку тривав між керівництвом Бердянського морського порту та рибо-промисловими підприємствами міста, повідомляє прес-служба прокуратури області.

Прокуратура встановила, що керівництво порту надає переваги суб’єктам господарювання, які займаються вантажно-розвантажувальними роботами з вугіллям та коксом, а рибалки при цьому фактично були витіснені з території порту.

Ще у 2012 році під час перевірок Державна Азовська морська екологічна інспекція та Азовське басейнове управління Держсанепідслужби виявляли в Бердянському порту численні порушення санітарних і природоохоронних норм. Зокрема, не було узгоджених складських площадок для вугілля, відсутні підпірні стінки, а причали не прибиралися від залишків розсипаного коксу та вугіл-ля. Усе це робило порт абсолютно не пристосованим для розвантаження риби. Адже для того, щоб здати її для подальшої переробки, риба повинна відповідати досить суворим санітарним вимогам.

Остання перевірка санітарних служб відбулася в Бердянському порту в січні цього року і знову виявила грубі порушення законодавства під час вантажних робіт з водними біологічними ресурсами. Керівництво порту отримало припис щодо їх усунення. Однак знову його не виконало. Рибалки були змушені продовжувати розвантаження риби в непридатних для цього місцях, що вкрай негативно впливало на екологічну ситуацію на узбережжі.

Тоді в конфлікт втрутилася прокуратура. Перевірка наглядового органу виявила в роботі державного підприємства грубі порушення, результатом яких стали неправомірні преференції для одних видів вантажів над іншими та обмеження законних прав рибалок. На початку травня цього року прокуратура Запорізької області внесла подання начальнику порту з вимогою переобладнати один з причалів таким чином, щоб на ньому було можна розвантажувати рибу та інші харчові вантажі.

Наразі вимоги прокуратури повністю задоволені. В Бердянському порту вже працює спеціалізована ділянка по переробці харчових вантажів. А отже, рибалкам вже не потрібно викидати свій вилов у море, вони спокійно розвантажуються на оновленому причалі.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама