головна » останні новини

РОЗ’ЯСНЕННЯ ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА. Якщо підприємці не уклали трудові договори з працівниками

06.06.2013

Якщо під час податкової перевірки виявляються факти недотримання працедавцем (податковим агентом) трудового законодавства (наприклад, відсутність трудових договорів), які привели до порушення правил нарахування, утримання і сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб, до такого працедавця застосовуються штрафні санкції, встановлені ст. 123 Податкового кодексу України.

Штраф складе 25 відсотків суми нарахованого контролюючим органом податкового зобов’язання. При повторному нарахуванні податкового зобов’язання контролюючим органом впродовж 1095 днів накладається штраф у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов’язання.

Окрім цього, в статті 212 Кримінального кодексу України визначена відповідальність за умисне ухилення від сплати податків і зборів, у тому числі і податку на доходи фізичних осіб.

Згідно з Законом України від 02.10.96 р. №393/96-ВР “Про звернення громадян” ви можете звернутися в органи державної влади зі скаргами на порушення працедавцями ваших конституційних прав, зокрема щодо виплати заробітної плати “в конверті”.

Працедавцям слід пам’ятати, що виплата заробітної плати “в конвертах”, неоформ-лення трудових відносин з найнятими робітниками – це грубе порушення їх конституційних прав. Такі явища ведуть до невиконання загальнонаціональних програм по підвищенню добробуту кожного громадянина країни.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама