головна » статті

Сесія Бердянської районної ради. Спрацювали швидко і професійно

19.04.2018

Двадцять сьома сесія Бердянської районної ради 7 скликання розпочалася з приємної урочистості: нагрудним знаком «За розвиток Бердянського району» був нагороджений депутат Бердянської районної ради декількох скликань, голова постійної депутатської комісії з питань депутатської діяльності і етики, місцевого самоврядування, законності та правопорядку Олександр Москаленко.

Слова подяки за плідну працю, почесну (заслужену, як зауважив сам номінант) нагороду та квіти Олександр Дмитрович Москаленко отримав від очільника Бердянського району Романа Молодецького, голови районної ради Жанни Васильчик, її заступника Миколи Закоморного та помічниці народного депутата Олександра Пономарьова Алли Токарєвої.

– Ви наш найкращий голова комісії, – відзначила Алла Дмитрівна.

На пленарному засіданні депутати розглянули 20 важливих питань, зробили це швидко й професійно, тому що всі питання порядку денного були попередньо докладно вивчені та скореговані на відповідних комісіях, а об’ємні та важливі були обговорені на президії районної ради, що передувала черговій сесії. Це звіт голови БРДА Романа Молодецького щодо виконання програми соціально-економічного розвитку району за 2017 рік, проект програми на 2018 рік, а також звіт начальника управлін-ня фінансів РДА Марини Завгородньої про виконання районного бюджету за 2017 рік.

Роман Молодецький відзначив зростання по всіх показниках бюджету. Протягом минулого року до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло 198706,4 тис. грн (це 104,4 % до планових показників року та 115,9 % до фактичних надходжень 2016 року, до того ж без Осипенківської та Берестівської ОТГ).

Одним із стратегічних напрямків роботи в АПК Роман Феліксович  назвав створення інтерактивної карти вільної землі.

– Я вдячний  усім виробникам, що розвиваєте аграрний сектор, кожному окремо. Саме ви поповнюєте бюджети всіх рівней, – за-уважив голова БРДА.

Зупинився очільник району на основних стратегічних питаннях розвитку Бердянщини на цей рік. Окрім уваги питанню інвестицій, запровадження ініціатив ЄС, докладніше зупинився на проблемі ремонту доріг. Зокрема, повідомив, що траса Енергодар – Василівка – Бердянськ (Р-37, сейчас Н-30), розбита наразі вщент,  буде відремонтована за державний рахунок. Також за державний рахунок буде відремонтована дорога на Більмак (Т 08-19), яка пролягає через Берестове.

На дороги місцевого значення в цьому році виділено 16 млн грн поточного утримання,
8 млн грн на поточний ремонт на дороги місцевої мережі. Оскільки цих грошей навряд чи вистачить, буде місцеве співфінансування. Всіх жителів Бердянщини хвилює проблемна дорога на Андріївку.

– Ця дорога обговорювалася разом з дорогами державного значення на рівні Кабінету Міністрів, – розповів Роман Молодецький. – Питання по ній у Кабміні поставили гостро народні депутати (в тому числі Олександр Пономарьов). Вона буде зроблена за держрахунок. Є попередня домовленість, що на неї піде не менше 20 млн грн плюс наше співфінансування з 16 млн, які закладені в план на поточне утримання.

Ця дорога зачіпає аж три ра-йони, тому кожен з них додатково додасть по 6 млн грн. Таким чином можна виконати роботу якісно. На цю дорогу гроші будуть виділені гарантовано.

Гроші повинні надійти у першому півріччі. Підрядник буде визначений тоді, коли прийдуть гроші. За своєчасністю виконання робіт стежитиме адміністрація району.

Рішенням 27-ї сесії до складу президії Бердянської районної ради був внесений голова депутатської групи «Осипенко» Микола Олійник.

Депутати прийняли рішення про проведення у поточному році конкурсів на кращий об’єкт благоустрою та кращу територіальну громаду Бердянського району. До складу конкурсної комісії включили помічників народних депутатів та депутатів облради.

Крім того, затвердили програму зайнятості населення Бердянського району на 2018-2020 роки та програму покращення і підвищення рівня ветеринарно-лабораторної діагностики хвороб тварин, небезпечних для здоров’я і життя людей, та дослідження харчової продукції, внесли поправки в деякі вже працюючі програми.

Важливим питанням сесії стало прийняття звернення до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо заборгованості по зарплатні ПАТ «Запоріжжяобл-енерго» своїм працівникам у Бердянському районі електричних мереж. Люди не отримують зароблені гроші протягом 6 місяців, на
1 лютого борг перед працівниками склав 4320,3 тис. грн. Тож обранці просять прем’єр-міністра вирішити питання заборгованості на рівні Кабміну. Пропонують зробити це шляхом призупинення дії так званого «нульового алгоритму», яким користується ПАТ «Запоріжжяобленерго», а також щодоби утримувати гроші на користь працівників, яким заборгували. Через ситуацію, що склалася, може статися колапс в енергетичній сфері Бердянського району.

На завершення сесії депутати присвоїли звання «Почесний громадянин Бердянського району» двом непересічним жителям ра-йону – завідуючій Дмитрівською лікарнею Людмилі Іванівні Ворончихіній та голові фермерського господарства Євгену Івановичу Дубовику.

Юлія ТИСЛЕНКО

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама