головна » статті

Сесія Бердянської райради. Два питання: поіменне голосування та харчування школярів

03.03.2016

На четвертій позачерговій сесії сьомого скликання з 34 народних обранців на пленарному засіданні були присутні 25 депутатів. Також сесійний зал відвідали депутат обласної ради М.М.Волошин, керівники управлінь та відділів Бердянської районної держадміністрації, селищний та сільські голови. На порядку денному стояло два питання: депутати внесли зміни до Регламенту роботи райради та розглянули питання стосовно харчування школярів району. Рішення по обох питаннях четвертої сесії під головуванням Жанни Васильчик одноголосно були прийняті позитивно.

Юлія Тисленко

 

На виконання вимог Закону України „Про внесення змін до статті 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, що набув чинності 23 лютого, відтепер приймати рішення депутати будуть шляхом поіменного голосування: відкритого (із зазначенням позиції кожного депутата) і таємного (в окремих випадках, передбачених законом). Тобто кожен депутат уголос буде оголошувати свою позицію „за”, „проти” чи „утримався”. Звісно, в райраді, за браком сучасного електронного обладнання для голосування, пленарні засідання будуть проходити значно довше, ніж раніше, але закон є закон і його треба виконувати. Результати поіменного голосування підлягають обов’язковому оприлюдненню — вони будуть розміщуватися на офіційному сайті районної ради в день голосування і зберігатися протягом необмеженого часу.

Згідно зі змінами в україн-ському законодавстві з 1 січня цього року за рахунок державної освітньої субвенції район має право харчувати лише дітей пільгових категорій. Депутати встановили вартість шкільного обіду для дітей-пільговиків — до 6 гривень. Для інших школярів треба мати додаткові кошти. Селищна та сільські ради такі кошти виділили — за їх рахунок буде сплачуватися електроенергія та праця кухарів, тобто організована робота їдалень. Харчуватися діти не пільгових категорій зможуть за кошти батьків. Виключення — Долинська, Шевченків-ська, Андрівська, Троянів-ська, Андріївська, Успенів-ська школи. Сільради, яким підпорядковуються ці школи, виділили кошти і на харчування.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама