головна » статті

Школа – не місце для конфліктів!

12.08.2019

У поточному серпні в директорів 11 шкіл закінчуються контракти. Вони мають наново довести право керувати закладами чи поступитися місцем колегам. На вакантні посади зараз претендують 16 кандидатів. З них одразу три людини подали заяви на заміщення керівника БСШ №16: діючий директор Наталя Кондратюк, її заступник Володимир Греб та вчитель БМЛ Ольга Войникова. Особа останнього кандидата викликала бурхливу негативну реакцію з боку педколективу та батьків закладу. Саме це змусило Ольгу Войникову відкрито звернутися до шкільної спільноти та всіх бердянців зі шпальт «Південної зорі».

Напевно, як і все нове, – конкурс на заміщення посади директора школи теж є незрозумілим та некомфортним не лише для  пересічних громадян, батьків та громади, а й для самих учителів. Проте освіта, як ніщо інше, повинна рухатися вперед, тому саме конкурентоспроможності має бути місце!

Мене звати Ольга Войникова. Як вчитель з 16-річним стажем, я щиро тішилася нововведенням МОН. Хоча мені, достатньо молодому педагогу, не все легко міняти, як, напевно, й іншим.

Коротко про себе.

Маю дві вищі освіти: у 2004 році закінчила БДПУ за фахом «Педагогіка. Методика викладання. Історія», а у 2018 році магістратуру «Менеджмент. Управління навчальним закладом».

Я активна громадська діячка, очолюю дві організації: обласний осередок Всеукраїнського об’єднання жінок «Яворина» та товариство «Просвіта» у Бердянську. Також я членкиня руху захисту української мови у Приазов’ї, МО «Українська громада», співорганізаторка курсів української мови для дорослих,  фестивалю «З країни в Україну» 2016 року і цьогоріч пройшла курси проектного менеджменту. Маю звання «Жінка України 2018».

За останні три роки маю чотири грамоти від Департаменту освіти і науки, три від міського голови, подяку від губернатора і МОН.

У 2018 році МОН було затверджено конкурс на заміщення посади директора школи з метою чесного й прозорого відбору. Як людина, що відповідає усім вимогам даного конкурсу, я з відкритим серцем і бажанням змінювати освітнє середовище та впроваджувати нововведення подала свої документи на дану посаду.

Чому саме 16 школа?

Тому що в 16 школі – креативні та чудові вчителі. Тому що в 16 школі діє «ситуація успіху». 16 школа має чудовий потенціал для того, щоб стати трампліном до успіху кожної особистості.

Я звикла ставити перед собою складні завдання, які вимагають докласти максимум зусиль, знайти в собі новий ресурс для їхнього виконання та перевершити власні надбання та досягнення.  І 16 школа – це, передусім, виклик для будь-якого фахівця, значний рівень знань та компетенцій, який вимагає високого професіоналізму. 

Але, на жаль, останні роки та ситуація, що склалася через конфлікт адміністрації з владою – похитнула психологічну атмосферу та сильні позиції навчального закладу. Бо зараз дуже схоже на те, що школа живе за власними правилами, які не завжди відповідають прийнятим у державі нормативам.

Ситуація негативно впливає не лише на колектив. Вона вийшла за рамки освітнього середовища, виплеснулася та розколює громаду міста. Більше того, мене, як сторонню від конфлікту людину, що підтримує чесний відбір, зробили винною, поливають брудом у соцмережах, погрожують. А це є прямим тиском на кандидата. Придумано міф про просування мене владою міста і якусь змову по звільненню колективу.

Я дуже хочу, щоб звання вчителя залишалося гідним і такі конкурси передбачали рівні умови, і так має бути. А в цій ситуації конкурс показав, що, використовуючи адмінресурс, авторитет і брудні маніпуляції батьками, можна тиснути на кандидата, можна перевертати інформацію й продовжувати конфлікт.

 Шановні мої колеги!

Критичне мислення та верховенство права ніхто не відміняв. Такий прецедент підриває високе ім’я вчителя і не йде на користь майбутнім конкурсним відборам.  Я щиро вірю, що всі сторони конфлікту з честю і гідністю дотримуватимуться законів.

А найголовніше, про кого ми маємо думати, - це наші діти! Їм має бути комфортно в школі, а ми, вчителі,  маємо бути зразком для них.

Маючи досвід і знання, будучи принциповою та чесною людиною, керуючись бажанням дати нашим дітям найкраще, я зможу стати об’єднуючим ланцюгом між школою, громадськістю і владою. Я хочу зберегти в цій школі все найкраще, що вона здобула за роки існування, починаючи з колективу й закінчуючи матеріальною базою, та запровадити нові перспективні, актуальні проекти, аби школа була найкращою не тільки в рідному Бердянську, а й однією з кращих у нашій країні.

Я хочу побажати всім нам толерантності й щирості, бути неупередженими та вільними в думках, керуватися тільки власними відчуттями й висновками, дбати про наших дітей і їхній розвиток!

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама