головна » статті

Школа світлих надій – для незрячих

10.04.2014

За статистикою Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації, в Запорізькій області проживає майже 18 тисяч дітей та підлітків віком від 6 до 18 років, які мають вади зору. Всі вони відчувають певні, а іноді й досить серйозні труднощі у сприйнятті навколишнього світу і потребують певних умов життя, навчання, виховання, щоб зберегти свій зір.

Для дітей з такими та іншими фізичними вадами існують спеціальні нав-чальні заклади з державним фінансуванням та повним кадровим забезпеченням.

У Запорізькій області функ-ціонує єдиний навчальний заклад спеціального типу, в якому можуть здобувати повну загальну середню освіту діти з вадами зору - Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Орієнтир», що знаходиться в обласному центрі. Школа-інтернат задовольняє потреби дітей з вадами зору у загальній освіті, соціальній допомозі й реабілітації, забезпечує соціально-психологічну реабі-літацію учня, формування особистості громадянина. Зараз тут здобуває освіту 250 дітей. З них 88 –  діти-інваліди, які мають серйозні офтальмологічні захворювання. 

Для вихованців школи-інтернату створюються спеціальні умови, що забезпечують збереження і відновлення зору, комфортність навчання. Методична база, дидактичні матеріали відповідають вимогам тифлопедагогіки. Для якісної організації навчання та виховання у школі працюють комп’ютерний клас, мультимедійний клас, лінгафонний кабінет, клас профорієнтації, тренажерний зал, танцювальний клас, кабінет ЛФК.

До послуг вихованців - медичний комплекс із сучасними офтальмологічними приладами.

Комфортне перебування, якісне навчання й виховання, реабілітацію дітей у центрі забезпечують досвідчені вчителі, вихователі, керівники гуртків, юридична, соціально-психологічна служба та медичний персонал.

Педагогічний колектив «Орієнтиру» дбає про майбутнє своїх вихованців, готує їх до вибору професії. Тому вже багато років учні оволо-дівають навичками класичного масажу і по закінченні школи отримують посвідчення слухача курсу «Класичний масаж». З 2011 року школа започаткувала профільну підготовку для учнів старших класів за спеціальністю «Перукарська справа», а зараз планує відкрити профіль «Ландшафтний дизайн».

Головна мета всієї навчально-виховної роботи – допомогти дітям із вадами зору повірити в себе, свої здібності, підготувати їх до життя в сучасних соціально-економічних умовах. Тому в школі діти можуть безкоштовно відвідувати заняття танцювального колективу, спортивні секції з плавання та дзюдо (за спеціальною програмою інвалідного спорту), гуртки «Вибір професії», «Вокальне та хорове мистецтво», «Основи ком-п’ютерних знань», «Початкове технічне моделювання», «Абетка малювання», «Основи медіакультури».

Вихованці інтернату мають унікальну можливість кожного року відпочивати, оздоровлюватися, їздити на екскурсії по Запоріжжю та Україні.

Харчування та перебування дітей у школі-інтернаті безкоштовне.

До школи приймаються діти віком від 6 років з різними патоло-гіями зору за направленням обласної психолого-медико-педагогічної комісії.

На логотипі Запорізької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату «Орієнтир» записаний слоган – «Школа світлих надій». Трудовий колектив робить усе можливе, щоб для дітей з особливими потребами інтернат став дійсно школою майбутнього дорослого життя, в якому людина може здійснювати свої світлі надії, готова до самореалізації у професійному та особистісному плані, не є простим отримувачем соціальних пільг, а свідомим громадянином, який служить на благо своєї родини і держави.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном: 224-05-35.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама