головна » статті

Швидка допомога

05.12.2019

До уваги жителів м. Бердянська, Бердянського району, м. Приморська, Приморського району!

Доводимо до Вашого відома, що з 11.11.2019 року до оперативно-диспетчерського управління  комунальної установи  «Територіальне медичне об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Запорізької обласної ради були підключені останні райони Запорізької області, а саме, Бердянський район та м. Бердянськ,  Приморський район та м. Приморськ.

Таким чином, на сьогодні, оперативно-диспетчерська служба  має змогу швидко та ефективно приймати виклики за єдиним номером «103», передавати їх диспетчерам–направлення (з місцем розташування у м. Бердянськ) та в оперативному режимі передавати на виконання бригадам екстреної (швидкої) медичної допомоги підстанціям Е(Ш)МД м. Бердянськ, смт. Андріївка та Бердянського району, м. Приморськ та Приморського району, що  зменшує час прибуття бригади медиків до пацієнта.

Це стає можливим завдяки автоматизації прийому викликів, електронному контролю всіх етапів надання швидкої допомоги, а також оптимізації управління ресурсами. Інформація автоматично обробляється диспетчером та передається безпосередньо на  мобільний пристрій бригаді екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Відтак, завдяки роботі  служби, налагоджено вибір найближчої бригади для виконання  виклику екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Щодо особливостей роботи екстреної  швидкої  медичної допомоги

1. Існує єдиний номер для виклику швидкої медичної допомоги – 103.

2. Зателефонувавши у швидку, необхідно чітко відповісти диспетчеру, що трапилося/що турбує вас або людину, для якої здійснюєте виклик, надати відповіді на всі питання, що ставить диспетчер, необхідні для уточнення причини виклику і стану пацієнта.

3. Назвати місто або село, район області, де перебуваєте на момент виклику швидкої; вказати адресу (вулицю, номер будинку, квартири, під’їзд, поверх, код домофону), у разі знаходження на вулиці - вулицю, номер будинку, біля якого перебуваєте або з якою вулицею перетин.

4. Вкажіть прізвище, вік, стать людини, для якої робите виклик.

5. Якщо людина перебуває на вулиці, будь ласка, дочекайтеся приїзду бригади екстреної медичної допомоги.

6. Якщо диспетчер просить передати телефон пацієнтові, будь ласка передайте, щоб він міг докладно опитати пацієнта. Якщо не перебуваєте поруч з пацієнтом, повідомити номер телефону пацієнта або людини, що знаходиться поруч з ним, для уточнення додаткової інформації про стан пацієнта, його місцезнаходження.

7. Якщо вирішили їхати до лікарні своїм транспортом або людина, для якої викликали швидку, пішла - повідомити про це диспетчера.

8. Будь ласка, розмовляйте у коректній формі, не лайтесь, будьте взаємно ввічливі.

Звертаємось  до жителів м. Бердянськ та Бердянського району, м. Приморськ та Приморського району з проханням: не займайте  проїзди, які передбачають можливість під’їзду до багатоповерхових будинків  транспорту (швидкої допомоги, пожежних машин), впевніться, що  на вашій будівлі вказана вулиця та номер будинку, бо це ті фактори, які можуть ускладнити етап госпіталізації хворого та відобразитись на часі доїзду швидкої до пацієнта.

Ольга Завгородня, cтарший лікар КУ «Мелітопольська станція Е(Ш)МД» ЗОР                                                     

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама