головна » статті

У Бердянській райдержадміністрації. Протидія та запобігання торгівлі людьми у районі

02.08.2013

Торгівля людьми - одне з найганебніших явищ, що існують в сучасному суспільстві. Найчастіше жертвами торгівлі людьми стають найбільш вразливі члени суспільства, такі, як діти та жінки. Але ця проблема не обходить і чоловіків, оскільки приблизно 20 відсотків усіх жертв торгівлі людьми - чоловічої статі. Не треба впадати в оману і стосовно того, що країни ЄС - більш цивілізовані і тому проблема сексуального та трудового рабства їх не торкається. Торгівля людьми притаманна всім країнам світу без винятку. Різниця лише в обсягах та дієвості механізмів запобігання та протидії цьому процесу.

В Україні найбільш відомим маршрутом для перевезення та продажу людей є напрямок Одеса-Стамбул. Але це не означає, що всі продані в рабство люди залишаються в Туреччині. Продають наших співгромадян і до Росії, і до Італії, і до інших країн світу. Прикрим є факт, що близько 4 відсотків від усіх проданих у рабство людей - діти.

В Бердянській районній державній адміністрації проводиться активна робота щодо запобігання та протидії торгівлі людьми. Відповідальним структурним підрозділом щодо проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, визначено безпосередньо управління соціального захисту населення, яким повністю дотримуються вимоги постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми». В управлінні встановлено програмно-технологічний комплекс «Призначення одноразової допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми», призначено відповідальну особу за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми на території Бердянського району.

В першому півріччі 2013 року відбулася низка спільних заходів управління соціального захисту населення з іншими організаціями. Так, наприклад, 22 травня 2013 року за ініціативи голови Бердянської райдерж-адміністрації В.П. Чепурного та підтримки декана факультету економіки та управління Бердянського державного педаго-гічного університету В.Г. Саєнко було проведено семінар-бе-сіду серед студентів І-ІІІ курсів на тему: «Торгівля людьми: явище економічне чи соціальне?». Семінар проводила начальник відділу соціального обслуговування та надання соціальних послуг управління соціального захисту населення райдержадміністрації, кандидат економічних наук Н.В. Криворучко.

А вже 27 травня районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор  С.Г. Пейчева) у приміщенні Бердянської райдержадміністрації проводив навчальний семінар для фахівців із соціальної роботи, на який було запрошено і фахівців по роботі з молоддю селищної та сільських рад ра-йону. Серед питань, що розглядалися на семінарі, було і питання протидії та запобігання торгівлі людьми в Бердянському районі. Представником управління соціального захисту населення було зроблено в своїй доповіді особливий наголос на процедурі отримання статусу особи, що постраждала від торгівлі людьми.

 Треба особливо наголосити, що в райдержадміністрації створена та діє районна міжвідомча координаційна рада з питань запобігання насильства в сім’ї, гендерної рівності, прав дітей та протидії торгівлі людьми. Станом на 01.07.2013 року відбулося 2 засідання координаційної ради, на яких розглядалися і питання запобігання та протидії торгівлі людьми.

Станом на цю дату статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, в Бердянському районі не встановлювався.

Якщо ви стали жертвою торгівлі людьми або вам стали відомі такі факти, просимо звертатися до управління соціального захисту населення Бердянської РДА (пр. Перемоги, 3, каб. 8) кожного дня з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00 або за телефоном 45025. Консультації проводить начальник відділу соціального обслуговування та надання соціальних послуг, відповідальна особа за проведення про-
цедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми на території Бердянського району,  Наталя Володимирівна Криворучко.

Наталя Криворучко, начальник відділу соціального обслуговування та надання соціальних послуг управління соціального захисту населення райдержадміністрації

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама