головна » статті

У Бердянській районній держадміністрації. Легше попередити, ніж потім ліквідовувати

27.06.2013

Відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній адміністрації. Його відкрив і вів перший заступник голови райдержадміністрації, голова комісії Іван Манойленко.
На комісії, крім її членів, були присутні ветеринарні спеціалісти, керівники господарств, сільські голови.

На засіданні було розглянуто три питання: щодо недопущення занесення збудника АЧС на територію ра-йону, посилення ефективності заходів щодо профі-лактики сказу та про виконання вимог законодавства щодо ідентифікації тварин. З усіх питань доповідав начальник управління ветеринарної медицини у Бердянському районі Дмитро Венцев.
Як зазначили головуючий і виступаючий, на початок червня у сусідніх з Україною Воронезькій та Ростовській областях Росії реєструються захворювання тварин на африканську чуму свиней. Існує реальна загроза занесення збудника цієї хвороби з живими тваринами та необробленими харчовими продуктами тваринного походження шляхом міграції диких тварин та птиці на територію України, зокрема в Бердянський район.
У зв’язку з ускладненням епізоотичної ситуації та з метою запобігання занесення збудника АЧС на територію району районна надзвичайна протиепізоотична комісія прийняла рішення та затвердила відповідні заходи з цього питання. Зокрема, зобов’язано керівників господарств перевести свиноферми на закритий режим роботи, створити необхідний запас медикаментів та дезинфікуючих матеріалів, засобів індивідуального захисту, ветпрацівникам постійно проводити роз’яснювальну роботу серед населення. Категорично забороняється згодовування залишків харчових відходів з їдалень та баз відпочинку.
Не менш важливим є посилення ефективності заходів щодо профілактики сказу на території району. У минулому році було зареєстровано чотири випадки,  у поточному – вже два. За цей період ветспеціалістами було щеплено проти сказу понад 12000 собак, 9000 котів, 895 голів ВРХ.
Проводиться робота і з ідентифікації тварин. Станом на 20 червня у районі проідентифіковано 4590 голів ВРХ і 810 свиней. Щоправда, деякі власники тварин відмовляються від проведення ідентифікації, не розуміючи вигоди цієї процедури при отриманні дотацій на вирощування молодняка ВРХ.
З усіх розглянутих питань комісія прийняла відповідні рішення.

Володимир Калюжний

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама