головна » статті

У Бердянській районній держадміністрації. Весна кличе

Минулого понеділка у Бердянській райдержадміністрації відбулася нарада з підготовки та проведення весняно-польових робіт у 2014 році. Відкрив і вів її голова райдержадміністрації Володимир Чепурний.

У нараді взяли участь
керівники сільгосппід-приємств, головні агрономи, науковці-аграрії. З інформацією щодо готовності до весняно-польових робіт сіль-госппідприємств району усіх форм власності перед присутніми виступив перший заступник голови райдерж-адміністрації Іван Манойленко. Як він зазначив, під урожай поточного року посіяно 38 тисяч гектарів озимих культур, у тому числі 32,8 тис. га пшениці, 2,92 тис. озимого ячменю та 2,27 тис. га озимого ріпаку. На кінець зими за даними агрономічних служб господарств у задовільному стані посіви озимої пшениці перебувають на площі 23 тис. га, 14,6 тис. га оцінюються як слабкі і зріджені. Дуже погано перезимував ріпак, більшість площ якого доведеться пересівати яровими культурами.

Згідно з планом розвитку агропромислового комплексу району посівна площа ярих зернових культур під урожай 2014 року становитиме понад 10 тисяч гектарів. Під яровим ячменем буде зайнято 2900 га, зернобобовими – 1600, сорго – 3800, кукурудзою на зерно – 1500 гектарів. Технічні культури вирощуватимуться на площі: соняшник – 20,8 тис. га, льон олійний – 1,65 тис. га, кормові культури і овочі – 4,6 тис. гектарів.

Передбачається використати для підживлення посівів 2436 тонн мінеральних добрив, уже закуплено понад 1800 тонн. Більшість господарств і фермерів приступили до підживлення озимих культур.

Майже повністю готова до весняно-польових робіт вся наявна техніка та сільгосп-інвентар. Повністю забезпечені господарства і посівним матеріалом. Максим Єлі-сєєв презентував проект  “Аграрний центр. Комунікація”, який впроваджується у Запорізькій області.

Про особливості посіву ярих культур і догляду за посівами в умовах весни 2014 року та розрахунок орендної плати присутнім доповіли асистент кафедри рослинництва Зоя Золотухіна та начальник науково-дослідної частини Таврійського державного агротехнологічного університету Юрій Прус.

Учасники наради ознайомилися з дотриманням вимог земельного законодавства, безпеки під час проведення робіт, порядком реєстрації та перевірки сільгосптехніки.

Про укладання колективних договорів у трудових колективах доповів голова райкому профспілки праців-ників АПК Борис Будніков. Через відсутність кворуму учасники наради не змогли обрати голову районної ради сільгосптоваровиробників.

Деякі керівники сільськогосподарських підприємств та фермери висловили за-уваження організаторам заходу з приводу того, що на ньому не були присутні працівники податкової інспекції, реєстраційної служби та земельного агентства. Під-сумки наради підбив Володимир Чепурний.

Володимир Калюжний

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама