головна » статті

У Бердянському районі вшанували часників бойових дій в Афганістані

20.02.2020

14-15 лютого в Осипенко згадували всіх учасників бойових дій на території інших держав, хвилиною мовчання вшановували пам’ять загиблих земляків, покладали квіти та змагалися  в традиційному меморіальному турнірі.

Так, 14 лютого з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав  в  Осипенківському краєзнавчому музеї відбувся вечір пам’яті «Опалені вогнем трагічним» та проведено меморіальну акцію «Спалахи пам’яті гіркої».

Учасники заходу, а це вихованці краєзнавчого гуртка «Джерельце»,  ознайомились з тематичною експозицією «Відлуння афганської війни», присвяченою пам'яті односельця Володимира Проходи, який загинув в Афганістані 18 березня 1986 року. Переглянули документи, фотоматеріали, відеохроніку часів афганської війни, а також документальний сюжет «Цей день в історії».

Запаленням свічок та хвилиною мовчання було вшановано пам'ять всіх учасників бойових дій, які загинули на території інших держав, насамперед, земляків – червонопільця Володимира Копилова та осипенківця  Володимира Проходи.

Наступного дня, у суботу, 15 лютого, в Осипенківській школі традиційно були проведені змагання з волейболу на честь тридцять першої річниці виводу військ Радянського Союзу з  Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 

З вітальним теплим словом до учасників даного дійства звернулися голова ветеранської організації Бердянського району Олександр Новосела, заступник голови Бердянської райради Микола Олійник та заввідділом освіти виконкому Осипенківської сільради Лариса Яковенко. Лейтмотивом виступів була впевненість, що, не маючи традицій героїв II Світової та Афганської воєн, ми не змогли б сьогодні захистити нашу неньку Україну від російської агресії.

Після вшанування хвилиною мовчання всіх, хто ніколи вже не зможе разом з побратимами пригадати буремні роки «афганської» молодості, директор Осипенківської спортивної школи Микола Перетятько дав старт змаганням.

У результаті азартної спортивної боротьби перемогли дружба, традиції пам’яті народної до своїх героїв-захисників та любов до волейболу і важких фізичних навантажень.

А ветерани-афганці разом з Миколою Олійником взяли участь в загальноміському мітингу біля пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам  в Бердянську та поклали квіти до підніжжя монументу.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама