головна » статті

У бердянському районі. Нагальні проблеми Дмитрівки

18.02.2016

У Бердянському районі розпочався процес звітування сільських та селищних голів про проведену протягом 2015 року роботу. Першою перед громадою звітувала Дмитрівський сільський голова Любов Валентинівна Кісь.

Окрім того, сільчани обговорили  ще два питання порядку денного: варіанти нових назв п’яти вулиць села та роботу Дмитрівської  лікарняної амбулаторії загальної практики сімейної медицини. У звітних зборах сільського голови взяли участь керівник районної ради Жанна Васильчик та її заступник Микола Закоморний.

Юлія Тисленко

 

Любов Кісь проінформувала громадян про виділені кошти з сільського бюджету на вирішення нагальних проблем — благоустрій територій,  вуличне освітлення, утримання працівників шкільної їдальні, харчування дітей у дитячому садку, утримання Центру культури і спорту (на сьогодні село має в своєму розпорядженні 380 тисяч гривень на основному рахунку  і 192 тисячі — на спеціальному). Крім того, Любов Валентинівна винесла подяку постійним помічникам-меценатам Дмитрівки та її мешканцям В.М.Войнікову, А.Т.Рудику, Л.Г.Клещунову, М.О. Лищуку, Л.В.Патлаченко і М.С.Патлаченку, фермерам С.М.Бордюгу і О.М. Бордюгу, керівництву СП «Меламед», комбінату харчування і багатьом іншим.

Другим питанням зборів стало обговорення варіантів нових назв п’яти вулиць села, що підпадають під Закон України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і заборону пропаганди їх символіки». Проблема двічі розглядалася на пленарних засідання сільради, однак до згоди депутати так і не дійшли. Після доволі емоційного висловлювання думок громадянами прийнято компромісне рішення перейменувати вулицю Комунарів у Степову, Леніна — у Покров-ську, Комсомольську — у Молодіжну, Комінтерну — у Вишневу, а ім. Луначарського — у Таврійську.

Останнім питанням зборів стало обговорення можливого скорочення двох штатних одиниць Дмитрівської лікарняної амбулаторії загальної практики сімейної медицини — масажиста та медичної сестри фізкабінету. Для села це питання дуже болюче. Як зауважила Любов Валентинівна, в амбулаторії отримують допомогу лише пенсіонерів більше 800 осіб, а загалом цифра становить 90 % населення. Головний лікар амбулаторії Л.І.Ворончихіна вже більше тридцяти років робить усе можливе і неможливе для того, щоб Дмитрівська амбулаторія залишалася кращою в області. Левина частка робіт виконується колективом лікарні самотужки, без залучення районних грошей. Щоб зберегти те, що є, до центральних органів влади готується звернення від імені  депутатів сільрад, райради, райдерж-
адміністрації, ветеранських організацій з проханням не допустити подальшого скорочення штатів. А поки що, аби не допустити погіршення надання медичних послуг, з сільського бюджету на перше півріччя виділено 30 тисяч гривень на утримання штатних одиниць амбулаторії.

Користуючись нагодою з присутністю на зборах керівників райради, жителі села гостро обговорили і питання якості газу в системі, його вартість, субсидії для школи, дитсадка та лікарні, благоустрою Дмитрівки та багато інших.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама