головна » статті

У Бердянську відкрито меморіальну дошку Юрію Іщенку, офіцеру служби МНС, який загинув під час виконання службових обов’язків

21.04.2016

Напередодні Дня працівників і ветеранів пожежної охорони, яке відзначили 17 квітня, у 12-й державній пожежно-рятувальній частині пройшов урочистий захід, у рамках якого відбулося відкриття меморіальної дошки офіцеру служби МНС, який загинув під час виконання службових обов’язків, Юрію Анатолійовичу Іщенку.

10 серпня 1988 р. на заводі “Жовтнева хвиля” стався нещасний випадок - двоє пра-цівників спустилися в кана-лізаційну насосну станцію без засобів захисту органів дихання, через що отримали отруєння смертоносними газами та знепритомніли. До місця події було направлено відділення підпорядкованої воєнізованої пожежної частини №20 у складі п'яти чоловік на чолі із заступником начальника частини старшим лейтенантом внутрішньої служби Юрієм Анатолійовичем Іщенком.

Коли рятувальники прибули на місце події, вони зрозуміли, що врятувати потерпілих можливо лише віддавши їм свої протигази. Безперечно, таке рішення було ризикованим. І першим зробив це саме Іщенко. Завдяки цим рішучим діям постраждалих вдалося врятувати. Але при цьому сам Юрій Іщенко отримав сильне отруєння хлорним газом і був доставлений в реанімаційне відділення Бердянської міської лікарні. Незважаючи на всі вжиті заходи, його життя обірвалося 15 серпня 1988 р.

За проявлені високий професіоналізм, вірність присязі й особисту мужність Іщенко Юрій Анатолійович був нагороджений посмертно медаллю "Захисник Вітчизни".

Юрій Анатолійович загинув, рятуючи інших людей. У па-м’ять про його подвиг у Бердянську і було встановлено меморіальну дошку. На її урочистому відкритті були присутні секретар Бердянської міської ради Олексій Холод, заступник міського голови Юлія Дойнова, заступник начальника головного управ-ління Державної служби з надзвичайних ситуацій полковник Олександр Семененко, вдова Юрія Іщенка Лідія Володимирівна, представники райдержадміністрації, працівники та ветерани пожежної охорони, школярі та мешканці мікрорайону.

Присутні під час заходу згадували подвиг Юрія Іщенка, а також вітали із наступаючим Днем працівників і ветеранів пожежної охорони. Після відкриття меморіальної дошки відбувся невеличкий концерт та було вручено ряд нагород, присвоє-
но чергові спе-ціальні звання.

За сумлінне виконання службових обов’язків під час ліквідації надзвичайних ситуацій, професіоналізм та у зв’язку із Днем пожежної охорони секретар Бердянської міської ради Олексій Холод та заступник міського голови Юлія Дойнова вручили медаль “За вагомий внесок у розвиток міста” начальнику Бердянського міськрайонного управління Головного Управління державної служби з надзвичайних ситуацій України у Запорізькій області полковнику служби цивільного захисту Юрію Сахненку. Окрім цього, найкращим працівникам пожежної охорони були вручені почесні грамоти, грамоти та подяки від міського голови.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама