головна » статті

У Новопетрівській школі запрацювали нові сучасні туалетні приміщення

05.12.2019

Сьогодні у кожній десятій школі України діти змушені ходити в туалет на вулицю.

А  більшість внутрішніх вбиралень знаходяться в аварійному стані і  потребують термінового ремонту.

Хто ж з директорів не має мрії зробити  капітальний ремонт туалетних приміщень у своїй школі? Таких, певно, немає. А от здійснюються такі мрії, на жаль, не у всіх. Пощастило таке прагнення втілити у життя директору Новопетрівської ЗОШ Тетяні Ростиславівні Ковбасі: у школі з’явилися нові туалетні приміщення для дівчаток, хлопчиків, для дітей з особливими потребами і на першому, і на другому поверхах будівлі.

У Новопетрівській школі Бердянського району туалети не ремонтувалися з дня її відкриття у 1986 році.

– Ці приміщення були просто морально застарілі. На другому поверсі декілька років туалети не працювали взагалі, – розповідає директор Новопетрівської школи Тетяна Ковбаса. –  Після капітального ремонту з жовтня відкрилися повністю відновлені і відремонтовані на першому поверсі, і ось зараз діти можуть спокійно відвідувати туалети і поверхом вище. І там, і там функціонують туалети окремо для дівчаток, хлопчиків і дітей з особливими потребами.

Яким же коштом були відремонтовані такі необхідні для нормального функціонування школи спеціалізовані приміщення? На сесії Осипенківської сільської ради у червні  цього року були розподілені залишки освітньої державної субвенції. Через Постанову Кабінету Міністрів Про внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами  з’явилася змога витратити майже 800 тисяч гривень на ремонт туалетів у Новопетрівській ЗОШ. 

– Ця постанова Кабміну дозволяє витрачати залишки субвенції на ремонт чи придбання техніки лише за умови відсутності заборгованості по зарплатні освітянам, – розповіла Лариса Яковенко, начальник відділу освіти виконкому Осипенківської сільради. – У нас усі необхідні нарахування по оплаті праці, виплати були зроблені, і на нараді директорів шкіл було вирішено, куди витратити гроші, що залишилися. Сесія Осипенківської сільської ради підтримала цю пропозицію.

Уся необхідна документація в школі вже була готова, документам лишалося лише пройти експертизу. Ця процедура зайняла більше місяця. І от з 10 серпня підрядник ТОВ «Геокар» (А.В.Проданов) узявся до роботи.

Як повідомила заступник сільського голови Осипенківської сільради Марія Жила, щоб не дрібнити кошти на ремонт по різних школах, сесія вирішила виділити повну необхідну суму лише на одну. У подальшому в інших школах громади також буде здійснений капітальний ремонт.

Наразі реконструкція туалетів повністю завершена. Замінені рукомийники, унітази, комунікації, так, як треба, зроблені підлога, стіни і стеля. Оснащене спеціальне місце для дітей з особливими потребами. Усе сучасно, зручно і ще до настання зимової негоди.

Із залишків державної освітньої субвенції 792746 грн було виділено на туалети у Новопетрівській школі, також закуплені комп’ютерна техніка для шкіл громади, оснащення для класів Нової української школи, буде придбано шкільний автобус для Червонопільської школи. До речі, процедура по його закупівлі майже завершена, і вже скоро автобус з’явиться на шкільному подвір’ї.

Юлія ТИСЛЕНКО

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама