головна » статті

У районній раді. Остання сесія Бердянської районної ради

29.10.2015

Минулої п’ятниці, 23 жовтня, відбулася остання, 54-а сесія Бердян-ської районної ради шостого скликання.

На початку засідання голова Бердянської районної ради Станіслав Фролов подякував усьому колективу депутатського корпусу, народному депутату Олександру Пономарьову, депутатам облради, керівникам райдержадміністрації, що обіймали цю посаду в різний час за період останніх п’яти років, та сільгоспвиробникам за співпрацю. Різний вік, різні професії та різні політичні погляди не стали перепоною для прийняття правильних рішень та їх реалізаціїї у Бердянському районі.

Юлія Тисленко

 

На засіданні було розглянуто 20 пунктів порядку денного, один з яких, викликавши у присутніх безліч додаткових питань, що поступово пере-йшли в емоційне обговорення, був знятий з розгляду на доопрацювання. Мова йшла про передачу дитячих садочків у комунальну власність Бердянської районної ради та затвердження їх статутів. На сьогодні дитсадки знаходяться у власності сільських та селищних громад, а відповідно до змін в бюджетному та податковому законодавстві  їх треба ліквідувати і створити нові установи на базі райради. Усі розуміють, що реально районний бюджет не зможе забезпечити достатню якість обслуговування цих установ. За цей рік сільські та селищні ради зі своїх бюджетів додатково до районного перерахували на утримання дитячих садочків 2,6 млн. грн. (з них 1,5 млн. грн. на зарплатню). Крім того, що механізм такої зміни власника недоопрацьований, сільські та селищні громади взагалі хочуть залишити дитсадки у своїй власності, фінансувати їх самим і отримувати відповідну субвенцію держави також самим. На їх думку, це більш доцільно. Для цього на президії райради, що відбулася напередодні сесії, було складене та затверджене Звернення до Верховної Ради та Уряду України про недопущення такого переформатування та з проханням залишити дитсадки за громадами.

У цілому ж депутати позитивно прийняли рішення по всіх питаннях порядку денного. Серед них слід зупинитися на деяких: про внесення доповнень до Положення про порядок надання разової адресної допомоги громадянам та про нову програму медикаментозного забезпечення хворих із пересадженими органами. Що стосується доповнень до Положення, проблема полягає в тому, що, як повідомив начальник управління соціального захисту населення С.Дехтяр, дві додаткові статті витрат — за участь у бойових діях та допомога переміщеним особам — лягли на плечі бюджету району без допомоги держави.

Нова районна програма передбачає забезпечення необхідними медикаментами трьох пацієнтів з пересадженими органами. Це мешканці сіл Успенівка, Червоне Поле та Луначарське. До 20 вересня поточного року ці витрати на закупівлю необхідних медпрепаратів  фінансувала держава, і пацієнти отримували їх безкоштовно, повідомила головний лікар Андріївської ЦРЛ Тетяна Михайлова. Відтепер держава цю статтю витрат залишила на районному бюджеті. Звернення керівництва Андріївської ЦРЛ до різних органів у галузі охорони здоров’я залишилися без позитивної відповіді.

Депутати прийняли рішення виділити 124 тис. грн. на придбання необхідних медпрепаратів. Ця сума розрахована до кінця поточного року.

Останнє питання порядку денного 54-ї сесії райради було приємним. Депутати прийняли рішення нагородити Відзнакою за розвиток Бердянського району  директорів Дмитрівської та Старопетрівської шкіл Якова Клюшника і Олександра Чиркова, а також помічників народного депутата О.Пономарьова Аллу Токарєву і Юрія Люцканова.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама