головна » статті

Українобачення. Шевченківський простір

20.02.2014

Тарас Григорович Шевченко – велика знаменна постать для багатьох поколінь українців. В Україні щиро люблять і глибоко шанують поета. Дбайливо бережуть пам’ять про свого Кобзаря і на Запоріжжі.  В області встановлено 7 пам’ятників Кобзареві. У привітному місті Бердянськ є вулиця Шевченка, у найближчому майбутньому буде встановлено пам’ятник Великому Кобзареві.

 

Пам’ять про геніального співця України живе в серцях кожного патріота. І тому символічно, що у 2013 році за ініціативою міського відділу освіти стартував культурологічний мистецький проект “Мій Шевченко”, присвячений 200- річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, який триватиме   по травень 2014 року.

Всі школи міста підтримали цю ініціативу. За перше півріччя 2013-2014 навчального року пройшло багато цікавих заходів, які сприяли глибшому вивченню творчої особистості Т.Г. Шевченка та його безсмертних творів. Під час цього проекту змінився погляд на велику спадщину, яку нам заповів Кобзар, у вчителів, учнів, батьків.

У вересні 2013 року у ЗОШ № 2 стартував шкільний проект “Шевченківський простір”, який захопив всю школу.

У рамках проекту було оголошено конкурс на кращу емблему проекту. Переможницею шкільного та міського етапів стала учениця 11-А класу Кришталь Марія.

У 1-11 класах пройшли дослідницькі виховні години “Україна і Шевченко”.

Загальношкільними стали свято орнаменту “Ми – українці!”, фестиваль козацької сорочки та день вишиванки, виставки декоративно-ужиткового мистецтва “Шевченкова творчість”, “З народної криниці”, персональна виставка вишивальниці Каганкової О.С., матері учня 6-Б класу, яка, до речі, вишила частину великого рушника, який буде відправлено школами міста до м. Запоріжжя.

Творчості Т.Г. Шевченка було присвячене відкрите засідання літературно-музичної вітальні, почесними гостями якої стали члени академічної хорової капели “Промінь”.

Творчість Т.Г. Шевченка окрилена історичними подіями нашого краю, тому найяскравішим заходом проекту став вокальний конкурс “Українобачення”, участь у якому взяли 70% учнів школи з 2 по 11 клас. Кожен клас тимчасово перетворився на область, деякі класи створили творчі колективи і виступали як регіони України. Учні, вчителі, батьки з задоволенням малювали газети та робили відеоролики про область та разом з ведучими мандрували по всій Україні, у Шевченків слід ступаючи. Найактивнішими вболівальниками “Українобачення” були батьки, які за-здалегідь купували, брали напрокат та всією сім’єю майстрували українські костюми відповідних регіонів. Почесними членами журі стали методисти міського відділу освіти Скиртач Н.В., Васильєва С.М., керівник академічної хорової капели “Промінь” Іванченко І.І. Кожний клас отримав грамоту за перемогу у відповідній номінації. А переможцями проекту стали учні за віковими категоріями:

- початкова ланка – учні 3-Б класу;

- середня ланка – учні 7-А класу;

- старша ланка – творчий колектив учнів 9-х класів.

Вже й весна на порозі, а шкільний проект “Шевченківський простір” триває. Попереду в учнів ЗОШ № 2 ще багато цікавих заходів, які під-хоплять дитяче натхнення та завдяки цьому промайне у кожного учня думка: чи ви-гравало б рідне слово такими гранями, якби Т.Г. Шевченко не доторкнувся до нього чарівним різцем свого генія? Чи тягнулися б ми до свого коріння, до соків, якими напуваємо серце, чи любили б так рясну крону історичного дерева рідного краю, якби не він?

Тетяна Іванюта, заступник директора з НВР ЗОШ № 2

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама