головна » останні новини

Управління соцзахисту населення інформує. Щоб літо було добрим

03.06.2013

Травматизм є серйозною проблемою суспільства і найбільше зачіпає дітей, осіб похилого віку і малозабезпечені верстви населення. На державному рівні цій проблемі надається велика увага. У створенні безпечного стану довкілля, виробництва, побутових умов для безпечної життєдіяльності людини основне місце посідає правове забезпечення - законодавство з безпеки життєдіяльності, яке грунтується на Конституції України і включає закони України: про охорону здоров’я, про охорону праці, про дорожній рух, про цивільну оборону, про охорону навколишнього середовища тощо.

Але, незважаючи на це, в Україні нещасні випадки посідають третє місце серед основних причин смерті. В державі щороку зазнають ушкодження здоров’я приблизно 2 млн. людей, смертельно травмується більше 70 тис. осіб, що майже удвічі перевищує аналогічні показники у розвинених країнах світу. Близько 99 відсотків усіх померлих від нещасних випадків загинуло у побуті. Щорічно близько 3% загиблих від нещасних випадків невиробничого характеру в Україні становлять діти віком до 14 років.

Аналізуючи причини нещасних випадків, дуже прикро усвідомлювати те, що більшості нещасних випадків можна було б запобігти.

Особливу занепокоєність викликає факт зростання дитячого травматизму в Бердянському районі. Так, в першому кварталі 2013 року від нещасних випадків постраждало 20 дітей віком до 14 років. А вже тільки у квітні цей показник збільшився до 23 осіб.

В обох періодах найбільше (близько 80%) діти травмувалися під час падіння.

Серед комплексу про-філактичних заходів, спрямованих на зниження захворюваності і смертності дітей, особливу роль відіграє попередження нещасних випадків і травм, які стали одним з головних факторів, що загрожують життю і здоров’ю дітей.

Принципи запобігання побутового травматизму різноманітні, але головним з них є постійна турбота дорослих про безпеку дітей вдома. Особливо при поводженні з вогнем і небезпечними приладами. Дорослі систематично повинні виховувати в дітях обачливість і обережність. Потрібно застерігати дітей від пустощів на дахах, балконах, деревах.

Разом з тим батьки ні в якому разі не повинні забороняти дітям гратися в рухливі ігри, сковувати їх безперервними заборонами та обмеженнями. Все потрібно робити помірковано, щоб не образити і не принизити дитину.

Профілактична робота буде ефективною, коли в цьому будуть брати участь батьки та громадськість. Тому у профілактиці дитячого травматизму велику роль відіграють вчителі, вихователі, працівники міськрайонних санітарно-епідемічних станцій, житлових управлінь, сільських рад, міліції. Вони здійснюють постійний нагляд за станом території житлових масивів, шкільних і дошкільних закладів, за дотриманням правил безпеки при проведенні ремонтних і будівельних робіт.

Дитячий травматизм у всіх країнах стає предметом особливої стурбованості широкого кола осіб і працівників різних спеціальностей. Наразі від травм і нещасних випадків помирає більше дітей, ніж від дитячих інфекційних захворювань. У виникненні пошкоджень істотне значення мають анатомо-фізіологічні і психологічні особливості дітей, їх фізичний і розумовий розвиток, недостатність життєвих навичок, підвищена допитливість і т. п.

Отже, шановні батьки, вчителі, вихователі, сусіди і всі дорослі! Не будьте байдужими до дітей - як своїх, так і чужих! Будь-яка дитина повинна відчувати любов та увагу оточуючих, бути під пильним контролем. Всі разом ми повинні навчати дітей правильної та безпечної поведінки вдома, на вулиці, у громадських місцях, при заняттях спортом. І тоді літній відпочинок принесе нашим дітям лише здоров’я, радість, безліч різноманітних вражень та приємних спогадів!

Світлана ГАЛАЦЬКА, виконуюча обов’язки начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама