головна » статті

Урочисті заходи до Дня Героїв Небесної Сотні відбулися у Бердянському районі

27.02.2020

У четвер, 20 лютого, в Бердянському районі відбулися урочисті заходи на честь Дня Героїв Небесної Сотні. Урочисті збори пройшли у залі засідань Бердянської районної держадміністрації, уроки пам’яті – у школах району, покладання квітів – в Осипенківській громаді. За участю заступника голови райради Миколи Олійника, голови БРДА Ірини Півень, голови районної ради Жанни Васильчик, учасників  АТО відбувся відкритий урок у Миколаївській школі. Хвилиною мовчання вшанували діти та дорослі пам’ять загиблих...

Година пам’яті, в якій взяли участь воїни військових частин, представники громадськості, апарату адміністрації та райради, пройшла в актовій залі  Бердянської райдержадміністрації.

– Так сталося, що люди писали історію своєї країни власною кров’ю, – звернулася до присутніх голова райдержадміністрації Ірина Півень. – Це справжні патріоти своєї країни, вони хотіли для нашої України кращого майбутнього на шляху до Європейського вибору. Ми повинні знати про цих людей і повинні пам’ятати тих, хто став на захист нашої країни, нашої нації.

Також голова райдержадміністрації та голова Бердянської районної ради Жанна Васильчик   подякували військовослужбовцям  частин, що розташовані на території міста та Бердянського району,  за добросовісну службу та мирне небо.

Заступник керівника 501-го окремого батальйону морської піхоти  Павло Сухань побажав усім миру, злагоди та щасливого життя в незалежній Україні.

Керівники Осипенківської територіальної громади поклали квіти на могилу земляка Володимира Зюзя, який загинув в АТО.

Відкритий урок пам’яті на честь Дня Героїв Небесної Сотні підготували учні Миколаївської школи під керівництвом учителя, депутата Бердянської районної ради Сергія Кеди.

– Це був  один з найтрагічніших днів в історії незалежної України: саме в цей день, 20 лютого, в самому серці України стався масовий розстріл людей, – розповів Сергій Іванович. – Узагалі за  місяць боротьби їх було 119, імена багатьох не встановлені і досі. Сотні історій, сотні людських життів, сотні героїв. Це дуже болюча тема. На Майдані гинули і бійці внутрішніх військ, які виконували свій обов’язок. Постійно йде переоцінка політичних подій тієї зими.

20 січня учні 10 класу підготували і провели захід пам’яті Героїв Небесної Сотні. Діти згадали основні події, що змінили хід нашої історії, читали вірші, розповідали про конкретних людей. Один з них – запоріжець Сергій Синенко. Учні розповіли про його життєвий шлях, трагічну загибель.

– Випускник Миколаївської школи Вадим Кеда взяв інтерв’ю у родини загиблого героя, – повідомив Сергій Іванович. – Мама і вдова Сергія з екрана звернулись до учнів та вчителів. Батько героя – Петро Іванович Синенко подарував школі банер «Небесна Сотня» і поетичну збірку, присвячену подіям 2014 року.

Перед учнями виступив громадський активіст, учасник АТО і волонтер Микола Тюркеджи.

Хвилиною мовчання, запалюванням свічок присутні – учні і дорослі вшанували пам’ять загиблих у ті трагічні дні.

Звучали і сумна «Пливе кача…», і життєстверджуюча «Небесна Сотня» Анатолія Сердюка.

Неодноразово лунали слова: «Слава Україні! Героям Слава!!!».

На урочистому заході у Миколаївській школі були присутні голова Бердянської РДА І.Г.Півень, голова Бердянської районної ради Ж.О. Васильчик, заступник голови Берестівської сільської ради С.М.Зіборов, сільський староста  А.А.Зубко, працівники  відділів освіти району і громади, військові – працівники військкомату і учасники АТО.

Після закінчення перед учнями і вчителями виступили І.Г.Півень та Ж.О.Васильчик, які подякували дирекції школи та учням за змістовний захід і вручили подарунки.

Олександр Стариков

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама