головна » статті

Урочистості, питання продажу землі, ухвала уточнень до програм розвитку району

24.10.2019

Минулої п’ятниці, 18 жовтня, відбулася тридцять дев’ята сесія Бердянської районної ради. Депутати розглянули 25 питань порядку денного.

Засідання розпочалося з привітання активістів обласного телемарафону «Пам’ять»: грамоти Запорізької обласної державної адміністрації вручені голові районної ради ветеранів Михайлу Андреєву (на знімку), депутатам районної ради, керівникам  агрофірм Вілену Павліку та Григорію Линнику.

З 55-річним ювілеєм привітали присутні начальника управління праці та соціального захисту населення Сергія Дехтяра.

Депутати розглянули 25 питань порядку денного і прийняли відповідні рішення.

Заступник прокурора  Бердянської місцевої прокуратури Олександр Малієнко проінформував про результати діяльності на території Бердянського району за вісім місяців 2019 року.

Зокрема про те, що протягом цього часу на території району зареєстровано 270 злочинів проти 359 за аналогічний період 2018 року, що становить зменшення на 20%. Також з 104 до 81 зменшилась кількість тяжких злочинів. На 90% знизився рівень особливо тяжких злочинів (з 9 до 1 в поточному році). Менше виявлено злочинів у сфері обігу наркотичних засобів. Усього за 8 місяців 2019 року виявлено 6 злочинів проти 10 в минулому році (- 40%). 

Однак, наголосив доповідач, цього рік збільшилась кількість службових злочинів (з 2 до 10 у 2019 р.), збільшено злочинів, пов’язаних зі службовим підробленням (з 1 до 7), виявлено один факт хабарництва, декларування недостовірної інформації.

Місцевою прокуратурою за 8 місяців виявлено 6 адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, вчинених на території Бердянського району.  

Окрім уточнення програм поточного соціально-економічного розвитку району, депутати одноголосно ухвалили Звернення до Президента України, ВР, Кабінету Міністрів України щодо недопущення зняття мораторію на продаж землі без проведення комплексної земельної реформи в Україні.

«Наша країна, – говориться у Зверненні, – не готова до ринку землі ні в організаційному, ні в правовому, ні в економічному сенсі. Є низка проблем, які роблять відкриття ринку землі в теперішніх умовах вкрай небезпечними. Земля може стати заручницею спекулятивних дій, внаслідок яких буде зірвано роботу агропромислового комплексу, що може вплинути на продовольчу безпеку і привести до дестабілізації в Україні».

Депутати пропонують провести з аграріями України конструктивний діалог і запропонували відтермінувати це рішення, а тим часом включити аграріїв та сільгоспвиробників до робочих груп при парламент-ському комітеті та при профільному міністерстві, аби вони змогли взяти безпосередню участь у редагуванні цього документа, який може змінити долю нашого народу, міст, сіл та всієї України.

Олександр СТАРИКОВ

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама