головна » статті

Усиновлення — це щастя , а не таємниця

26.09.2019

В останній день вересня ми відзначаємо День усиновлення - день найкращих проявів турботи та любові до дитини, що залишилась без підтримки і захисту найрідніших людей. З нагоди свята 23 вересня 2019 року в концертному залі ім. М.І. Глінки м. Запоріжжя відбувся святковий захід з нагоди Дня усиновлення за участю усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів з міст та районів Запорізької області.

Серед учасників заходу була група з м. Бердянська у кількості 16 осіб (представники служби у справах дітей виконкому Бердянської міської ради, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі), з них чотири особи були нагороджені: а саме батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу Лариса Василівна та Володимир Іванович Карпусь - грамотами Запорізької обласної ради, опікуни Валентина Олександрівна Гридасова та Марія Вікторівна Сізьонова (на знімку вгорі справа) - подяками служби у справах дітей Запорізької облдержадміністрації.

10-й рік поспіль відзначається це свято в Україні. Символічно, що 30 вересня вважається днем святих Віри, Надії і Любові. Це свято доброти, розуміння, милосердя і людяності, воно нагадує всім нам про те, що багато дітей позбавлені батьківського піклування, але вони так само, як і інші, потребують захисту.

У Бердянську наразі проживає 93 усиновлені дитини віком до 18 років, з них 14 були усиновлені менше 3-х років тому. Щороку бердянські сім’ї стають батьками шляхом усиновлення (так, у 2017 році усиновили 3 дітей, у 2018 р. - 6, за 9 місяців 2019 року - 6).

Підтримка національного усиновлення, влаштування дітей у різні сімейні форми виховання істотно зменшують кількість хлопчиків і дівчаток, які можуть бути усиновлені за межі України. 

Завдяки змінам, внесеним згідно з Указом Президента України від 30.05.2019 до Кодексу законів про працю України та Закону України "Про відпустки", особа, яка усиновила дитину, або один з подружжя має право на одноразову оплачувану відпустку у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів - при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням суду про усиновлення дитини.

Службою у справах дітей виконкому Бердянської міської ради постійно проводиться робота щодо покращення показників влаштування дітей до сімейних форм виховання. За результатами рейтингу з влаштування дітей до сімейних форм виховання протягом 2018 року та І півріччя 2019 року служба у справах дітей має найкращий результат серед міст Запорізької області. Лише за 9 місяців поточного року з місцевого обліку було усиновлено 14 дітей, над 7 встановлено опіку/піклування.

Усиновлювачі, які зігріли маленькі серця теплом та ніжністю люблячої родини, заслуговують на найкращі слова вдячності. Адже вони дали кожній дитині, яка зростає у їхній сім’ї, найважливіше – щастя мати родину, відкрили дитині своє серце, розділили з нею свою любов і душевне тепло.

З нагоди Дня усиновлення висловлюємо велику вдячність всім, хто небайдужий до дитячої долі, дарує віру та надію на краще майбутнє.

Нехай прийняте рішення про усиновлення дитини стане одним із найкращих рішень у вашому житті!

Хай милосердя ваших душ заради наших дітей примножується з кожним днем, а Віра, Надія і Любов ніколи не покидають ваші серця!

Служба у справах дітей виконкому Бердянської міської ради (м. Бердянськ, вул. Земська, 38, каб. 6, 7 телефони: (06153) 3-31-75,  3-65-17).

Служба у справах дітей виконкому Бердянської міської ради

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама