головна » статті

В БРДА вивчали стан використання коштів на «Нову українську школу»

25.07.2019

18 липня голова БРДА Роман Молодецький провів робочу нараду з освітянами району і фінансистами РДА, під час якої були опрацьовані питання фінансового забезпечення та бюджетної дисципліни  в освітній галузі.

Вже другий рік в Україні триває впровадження освітньої реформи Міністерства освіти і науки.

З 1 вересня 2018 року усі першачки країни пішли до Нової української школи, яка побудована на системі освіти Європи. Згідно з сучасною освітньою реформою, першокласники навчалися за абсолютно новими стандартами: малеча експериментувала в групах, проводила ранкові зустрічі та навчалася за конструкторами LEGO.

За цей період «Нова українська школа» знайшла чимало прихильників серед науковців, вчителів, батьків, які відмічають чимало переваг та позитивів нового освітнього простору. Це розвиток емоційного інтелекту, критичного мислення, формування вміння дружити, вибачатися, вирішувати конфліктні ситуації, розвиток співпраці та командних дій, побудова довірчих стосунків.

Але дана реформа ще тільки набирає обертів. І поки діти зайняті літнім відпочинком, дорослі ведуть активну роботу, аби забезпечити якісну підготовку закладів освіти до початку нового навчального року.

Так, 18 липня голова Бердянської райдержадміністрації Роман Молодецький провів робочу нараду з в.о. начальника відділу освіти, культури та архівної справи РДА Олександром Макаревичем, фахівцями відділу фінансів РДА і головними бухгалтерами загальноосвітніх закладів району, під час якої були опрацьовані актуальні питання фінансового забезпечення та бюджетної дисципліни у відповідній галузі.

Основна увага була приділена стану використання коштів державної та місцевих субвенцій на реалізацію в 2019 році концепції «Нова українська школа», адже у поточному році, відповідно до вимог освітньої реформи,  продовжується  робота з облаштування шкіл усім необхідним для впровадження компетентнісного навчання у 2 класі.

Для закупівлі необхідного оснащення на червневій сесії Бердянської районної ради було виділено кошти у сумі  654 тис. грн, з яких  43,7 тис. грн – співфінансування з місцевого бюджету, 610 тис. грн – залишки освітньої субвенції.

Під час наради було здійснено ретельний аналіз у розрізі кожної школи стану проведення закупівель необхідного обладнання, меблів, техніки тощо, а також джерел фінансування проведення відповідних робіт.

У ході обговорення Роман Молодецький акцентував увагу учасників наради на безумовному дотриманні вимог і порядку проведення допорогових закупівель у системі ProZorro та наголосив на забезпеченні фінансової дисципліни.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама