головна » останні новини

Виправлення через службу пробації

02.08.2019

На обліку Бердянського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області станом на 23 липня 2019 року  перебуває 287 засуджених та притягнутих до адміністративної відповідальності, з них троє неповнолітні.

Серед них 12 засуджені до громадських робіт  і відпрацьовують у  КП «Ритуал» та КП «Екотранс».   За ухилення від відбування покарання у вигляді громадських робіт засуджено одну особу до покарання  на два   роки  обмеження волі.

Ще 264 засуджених перебувають на обліку з випробувальним строком за різні види злочинів (в основному за крадіжки ст.185 ч.1, 2, 3). З них  протягом цього року під час перебування на обліку 13 засуджених скоїли нові злочини. Та двоє засуджено за порушення обов’язків, покладених на них судом, у тому числі Гульманов О.О., який своїми хуліганськими діями заважав мешканцям та персоналу пансіонату ветеранів, 9 засуджених перебуває на обліку пробації з покаранням у вигляді заборони займатися певною діяльністю та займати певні посади (в основному засуджені за ДТП та хабарництво).

Також служба пробації виконує покарання у вигляді штрафу. З початку року було отримано 15 вироків суду відносно осіб, яким призначено покарання у вигляді штрафу.

З вищевказаної кількості засуджених, які перебувають на обліку служби пробації, засуджено за злочини, пов’язані з обігом та використанням наркотичних засобів, 49 осіб; які раніше засуджувались до позбавлення волі – 51 особа, неодноразово – 40 осіб;

Однією з форм досудової пробації є досудова доповідь, яка є інформацією, яка характеризує обвинуваченого у скоєнні злочину. Якщо особу обвинувачують у скоєнні злочину з санкцією статті, яка не перевищує п’ятирічний строк відбуття покарання, то суд виносить ухвалу, яка доручає робітнику пробації скласти досудову доповідь у встановлений термін.

За 6 місяців 2019 року з суду надійшло 224 ухвали про складання досудової доповіді, з цієї кількості 127 обвинувачених направлено рекомендації до суду, яких можливо перевиховувати в суспільстві, та стосовно 69 осіб направлені рекомендації щодо ізоляції їх від суспільства, але суд стосовно 29 підозрюваних не задовольнив рекомендації пробації та встановив їм іспитовий строк.

Юлія СТОЙЧЕВА, фахівець 

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама