головна » статті

Вислухати кожного – принцип роботи Наталі Кушнір, голови Берестівської ОТГ

20.02.2020

Неможливо зрозуміти всіх, якщо не вислухати кожного, говорили давні греки. Єдиний спосіб дістатися вершини  – це  долати  сходинку за сходинкою. І тоді в процесі підйому  ви відчуєте в собі  необхідні якості, навички та вміння   досягнути  успіху. Бути жінкою у нашому суспільстві  складно, бути жінкою-керівником важче вдвічі.

Так сталося, що Берестівською сільською радою Бердянського району  завжди керували чоловіки. І от вперше  у 1998 році на цю посаду прийшла Наталя Миколаївна Кушнір.

 Після навчання потрапила   до селища Мангуш  Донецької області, де працювала у районному Будинку культури, а згодом вчителювала у середній школі.

Волею долі у 1990 році  переїхала до села Берестового і ось вже 30 років мешкає в цьому мальовничому краї. Старалась робити усе задля того, щоб людям жилося веселіше, щоб діти мали змогу проявити свої таланти, бо бачила важку працю селян і сама працювала поруч з ними.

Це за її ініціативи були створені ансамбль «Берегиня», який брав участь у другому міжнародному фестивалі фольклору «Родослав» у Івано-Франківську, проводилися  сільські свята, спортивні змагання, сімейні вечори відпочинку, відроджувалися народні традиції. У тісній дружній співпраці з підприємцями започаткували конкурс «Міні-міс Берестянка», «Свято срібних та золотих весіль».

У 1993 році була призначена спеціалістом по роботі з молоддю при Берестівській сільській раді, а у 1998 році  люди запропонували їй стати сільським головою. Без досвіду, але маючи впертий наполегливий характер та бажання змінити життя на краще   розпочала свою роботу з вивчення історії заснування села, спілкування з людьми. Однією з перших подій стало відкриття  дитячого садка в селі, а коли стало питання про закриття сільської  амбулаторії, то змогла відстояти її перед районом і навіть змогла  довести необхідність існування цих закладів у Міністерстві охорони здоров’я України.

У 2006 році розпочалася робота з газифікації Берестового, і  у 2010 році село (37 вулиць) було повністю газифіковано.

Наталя Миколаївна Кушнір  стала одним з   ініціаторів створення об’єднаних громад у Запорізькій області і у 2015 році очолила одну з перших шести громад, до якої увійшли три сільських ради – Миколаївська, Карло-Марксівська (Троїцька), Берестівська та 11 сіл.

Наталя Миколаївна –  лідер у проведенні адмінреформи та самоуправління не тільки в області, а й в Україні, учасник нарад при Президенті України, численних форумів.

У 2016 році вона підтримала ініціативу ЦК Профспілки працівників АПК про створення територіальних  профспілкових  організацій як форми та об’єднання інтересів робітників різних форм зайнятості у сільській місцевості України.

Ось чому в Берестівській об’єднаній громаді особливе значення приділяється побудові якісного соціального діалогу. Кроком до цього стало прийняття колективного договору, який забезпечує соціально-економічний захист найманих працівників.

У тісній співпраці з директорами трьох шкіл, відділом освіти школи заграли яскравими  фарбами: виконані сучасні ремонти, придбано нові меблі, сучасне обладнання. Завдяки  роботі депутатів, членів виконавчого комітету, старост, працівників управління сільської громади виконані роботи з освітлення населених пунктів, облаштовані новими зупинками села громади.

Завдяки активній участі у міжнародних проектах до бюджету сільської ради залучено більше 3 млн грн інвестицій. Зокрема проект за участі Японського уряду «Кусаноне» – з енергозбереження, GІZ – із створення центру надання адміністративних послуг», U-LЕАD – з організації соціальних послуг населенню, ПРООН – з вуличного освітлення, датсько-український проект підтримки тимчасово переміщених осіб, проект Fridrichа Eberta тощо.

Нагороджена Почесною грамотою Запорізької обласної ради, Почесною грамотою та Почесним знаком  ЦК Профспілки агропромислового комплексу України, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

А постановою президії Запорізького  обласного комітету профспілки працівників агропромислового комплексу від 22 січня 2020 року «За багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у захист соціально-економічних прав та гарантій працівників підприємств, сприяння соціальному діалогу з профспілковим комітетом  та з нагоди ювілею  нагородити Почесною грамотою  Кушнір Наталю Миколаївну – голову Берестівської об’єднаної територіально! громади Бердянського району».

Але ніякі нагороди не замінять простого людського слова «дякуємо».

– Сьогодні людям важко,  – каже Наталя Миколаївна, – вони  роздратовані умовами життя, низькими пенсіями, високим тарифами на газ. багато хто живе  застарілими ще радянськими стереотипами. Але ми повинні зрозуміти, що не треба ні від кого  чекати на допомогу. Не для цього створювалися громади. Громади створювалися задля того, щоб господарювати на своїй території і спонукати людей бути господарями у своїх селах. Громада – це наш дім, і від того, як ми перетворюємо слова в діла, як ми  любимо місце, де  живемо, і залежатиме  стан доріг, соціальної сфери, мікроклімат у настрої людей, – впевнена Наталя Миколаївна.

– Що кожен з мешканців зробив для громади? – продовжує Наталя Кушнір. – Ось про що треба кожному з нас думати.

Жорсткі та високі вимоги цей керівник ставить передусім до себе. Щира та привітна, добра та чуйна, вона жила і живе непростим життям, але завжди співчуває людям та захищає інтереси громади на всіх рівнях.

З ювілейним днем народження Вас,  Наталя Миколаївно!

Здоров’я та наснаги Вам, на довгі роки бажають колеги, сільчани, актив профспілкової організації ОТГ та райкому профспілки працівників АПК Бердянського району.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама