головна » статті

Всеукраїнський фестиваль журналістів «Азовське літо-2019» зустрічає гостей

30.05.2019

31 травня - 2 червня у нашому «фестивальному» місті відбувається XXI Всеукраїнський фестиваль журналістів „Азовське літо-2019”. Головна мета цього форуму – популяризація Бердянська як сімейного курорту, туристичного, оздоровчого та культурного центру півдня України, обмін досвідом журналістів.

Шість останніх років фестиваль відбувається за безпосередньої підтримки народних депутатів України Олександра Пономарьова та Сергія Валентирова. Значну фінансову допомогу надає місто.

Кожен рік організатори фестивалю – Бердянська міська рада, редакції газет “Південна зоря” та “Бердянские ведомости“, ТРК “ЮГ“, інформаційний портал “PRO.berdyansk. biz“, міська організація Національної спілки журналістів України – намагаються провести його у перші дні червня, щоб журналісти встигли виконати основну умову участі у форумі: розповісти всій Україні про наше гостинне місто, його здравниці та принади і залучити якомога більше туристів у Бердянськ.

Нагадаємо, уперше творчі працівники українських ЗМІ зібралися в Бердянську на фестиваль журналістів восени 1998 року. Це були дні урочистостей з нагоди Дня міста. Ініціатива проведення в Бердянську подібного фестивалю належала секретарю міської журналістської організації, головному редактору газети «Південна зоря» Віктору Михайличенку і прес-секретарю міськвиконкому Марії Ванжі.

Фестиваль пройшов за підтримки місцевої влади. До Бердянська приїхали 220 журналістів з усіх регіонів України. Тоді ж голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко запропонував зробити форум щорічним.

Пропозицію медійники прийняли із захопленням і відтоді Всеукраїнський фестиваль журналістів «Азовське літо» щороку відвідували від 60 до 150 представників засобів масової інформації.

Приїздили вони або до відкриття літнього сезону, або на День міста, 17 вересня.

В останні роки правління мера Олексія Бакая і його команди, як і щодо інших фестивалів, місто демонстративно самоусунулося від проведення популярного в журналістському середовищі України форуму. Тоді своє плече підставив народний депутат України Олександр Пономарьов та врятував наше надбання. 

З того часу «Азовське літо» відбувається у Бердянську завдяки безпосередній підтримці нардепів Олександра Пономарьова та Сергія Валентирова.

На захід традиційно запрошуються медіа-експерти, в дискусіях порушуються актуальні теми для медіа-спільноти. Учасникам фестивалю пропонуються обмін професійним досвідом, нові знайомства, ознайомлення з оздоровчими, культурними та розважальними можливостями серця Азова – Бердянська. Ці дискусії та тренінги на фестивалях журналістів у Бердянську завжди виходили насиченими і корисними для медійників усіх поколінь і усіх напрямків.

У програму фестивалю щорічно вносяться різні зміни, але незмінним залишалися тепло і щирість таких зустрічей. Гості з усієї України знайомляться з містом, можливостями курорту, відпочинку на Азовському морі, зустрічаються з керівниками Бердянська, області, країни, відомими людьми, провідними журналістами. 

Досягнення журналістів, їх внесок у популяризацію нашого міста-курорту завжди відзначалися і відзначаються грамотами, дипломами і призами.

Цікавий факт: учасниками фестивалів журналістів в Бердянську були не тільки вітчизняні акули пера, а й представники Польщі, Таджикистану, країн Прибалтики, Росії і навіть екзотичної Японії.

Цьогоріч Бердянськ очікує більше 60 журналістів із 13 регіонів України – від Закарпаття, Львову і Волині до Сум, Харкова і Слов’янська.

Умовами участі у фестивалі «Азовське літо» традиційно є обов’язковий  подальший вихід матеріалів у друкованих та електронних ЗМІ (а це статті, інтерв’ю, репортажі, коментарі, нариси та інші матеріали, ілюстративні, відеороботи та ін.), які розповідають про туристичний, оздоровчий потенціал міста.

Минулого року медійний форум святкував ювілей – 20-річчя.  Він запам’ятався журналістам, його учасникам щирістю спілкування, гострими дискусіями, зустріччю з Миколою Томенком та двома цікавими співрозмовниками — медіа-спікерами Сергієм Чернявським і Оленою Юрченко, пізнавальними екскурсіями Бердянською косою та містом, гостинністю санаторію “Арктика”, на базі якого відбувався творчий форум, і, звичайно ж, ласкавим Азовським морем.

Від «Азовського літа-2019» організатори очікують не лише участі традиційних медійників, а й чимало блогерів. Цей сучасний напрямок – інтернет-журналістика – дозволить ширше, яскравіше і оперативніше донести до людей враження від Бердянська як гостинного і відкритого для дорослих і малечі міста-курорту.

Юлія Тисленко

Враження

Володимир Петренко, м. Суми

У наш час досить складно проводити фестивалі. І те, що відбувся ХХ фестиваль, це великий успіх.

Велика подяка організаторам за те, що об’єднуєте журналістів, об’єднуєте Україну і популяризуєте своє туристичне місто!

 

Анна Смирнова, г. Павлоград, Днепропетровская область

Плюсы: отличная организация; прекрасное место «Арктика»; хорошие люди, общение с коллегами, обмен опытом; доступный городской голова  – достойный чиновник;  прекрасный украинский  у заместителя мэра Юлии Дойновой; интересная программа; красивый город; Николай Томенко – «фишка» встречи.

 

Геннадій Степаненко, м. Одеса

Однозначні плюси фестивалю – можливість спілкуватися  журналістам із різних регіонів на тлі чудової бердянської природи.

Дуже важливо, що в програмі була потужна пізнавальна складова – краєзнавча.

Дякую організаторам та спонсорам за гостинність!

 

Ольга Войцеховская, г. Киев

Сказочное размещение участников и отличное питание.

Интересные экскурсии, приятно, что каждый год добавляются новые места для знакомства с городом.

Интересные встречи с Николаем Томенко, Виктором Михайличенко, Сергеем Дзюбой, секретарем НСЖУ Еленой Юрченко.

 

Євгенія Николаєва, м. Олександрія, Кіровоградська область

Плюси: насичена цікава програма; зустріч з Миколою Томенком і Оленою Юрченко; чітка організація; приємні знайомства, корисне спілкування.

Дякую за екскурсію до маяка і джерела, відвідування художнього музею ім. Бродского, емоційний запуск голубів, комфортні умови проживання.

 

Сергій Дзюба, м. Чернігів

Сподобалися екскурсії, випускання голубів миру в парку та утворення символічного серця на узбережжі; спілкування з колегами, хороша організація фестивалю. Недоліків немає.

Щиро дякую всім організаторам – вони виконали велику роботу. Дякую за доброзичливість, чуйність, хороший настрій!

 

Ірина Столбова, Харківська область

Організація фестивалю заслуговує вищої оцінки з таких позицій:

– широко показано принади Бердянська як міста-курорту;

– цікаві заходи побачили на площі з нагоди відкриття сезону;

– креативність програми: за три доби відкрили багато цікавого, нового про Бердянськ (відпочинок «на різні гаманці», медичне обслуговування, історію міста і його сьогодення).

Під враженням від музеїв, дельфінарію і стоматологічного центру.

 Велике спасибі! Все чудово!

Вражень стільки, що й словами не передати! Голуби, яких ми випускали в небо, мають стати символом здійснення всіх мрій!

Дякуємо «Азовському літу-2018». І до зустрічі!


ОтменитьДобавить комментарий

Реклама