головна » статті

Взяли участь у форумі

23.01.2020

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського 17-18 січня 2020 року проходив «IV Міжнародний Форум практиків партиципації», головна мета якого – обмін досвідом та кращими практиками, обговорення ідей та викликів, пов'язаних з розвитком партиципації.

Участь у заході взяли представники Бердянська — начальник відділу соціально-економічного розвитку та регуляторної політики управління економічного розвитку Любов Акуленко та голова комітету мікрорайону «32 округ» Олена Зубко.

Значну увагу на форумі було приділено громадському бюджету, новим трендам і підходам із залучення мешканців до реалізації бюджету участі, до співпраці між владою і громадою, а також можливостям, які відкриває реальна демократія. Учасники активно дискутували на тему щодо необхідності державного нормативного регулювання бюджету участі, можливого прийняття закону про Громадський бюджет.

На Форумі були присутні представники Полтавської міської ради, КО «Інститут розвитку міста» ПМР, Полтавської обласної ради, експерти з України, Грузії, Вірменії, Молдови, Білорусі, Польщі, Португалії, США та Великобританії, громадські активісти, а також представники організацій та фондів, які підтримують розвиток бюджету участі. До речі, полтавський досвід щодо впровадження шкільного громадського бюджету розглядався як успішна новація та ефективний інструмент використання місцевого бюджету.

У форумі взяли участь 260 учасників. Наразі 200 міст України використовують практику громадського бюджету і дуже приємно, що досвід Бердянська було відзначено на гідному рівні.

Нагадаємо, що в нашому місті практика бюджету участі впроваджується з 2016 року. За цей час мешканцями міста було подано 179 ідей-проектів, з яких у ході голосування обрано переможців і реалізовано 38 проектів. У 2020 році очікує реалізації 15 проектів-переможців громадського голосування. Загальна сума громадського бюджету складає 1,5 млн грн.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама