головна » статті

Художник оптимізму та культури

02.08.2019

Своє життя Олександр Коломоєць малює яскравими та насиченими кольорами. Завжди енергійний, позитивний – і так вже 70 років поспіль.

Своє покликання Олександр Миколайович відчув  ще у школі і воно стало одним з головних у його житті. З роботами ювіляра, зокрема з дотепними шаржами, графічними роботами, знайомі багато мешканців та гостей Бердянська.

Сьогодні Олександр Коломоєць є автором більшості афіш культурних подій міста. Втім, це далеко не єдиний талант Олександра Миколайовича. Він стояв біля витоків створення в Бердянську дитячої художньої школи, Олександр Миколайович – перший же її директор. Разом з колегами-однодумцями він дав юним бердянцям нові можливості, зробив мрію багатьох навчитися малювати реальною.

Завдяки Олександру Коломойцю велика кількість дітей та студентів, якщо говорити ще і про роботу ювіляра на кафедрі малюнка Бердянського державного педагогічного інституту (зараз університету), змогли по-новому поглянути на світ.

Олександр Коломоєць завжди прагне поділитися своєю любов’ю до навколишньої природи, рідного краю , світу і на інших «культурних» посадах – коли був директором художнього музею ім. Ісака Бродського та керівником міського Палацу культури. І вже зараз – працюючи художником того ж МПК, не припиняє заряджати всіх ентузіазмом та великодушністю.

До речі, те, що доля в свій час привела Олександра Коломойця в Палац культури, не можна назвати випадковістю. Олександр Миколайович талановито не тільки малює, але ще й грає на духових інструментах. Про це засвідчує той факт, що в складі оркестру «Азовська чайка» ювіляр записав у 1967 році на Всесоюзній фірмі грамзапису «Мелодія»  грамплатівку «Пісні морського міста». Тоді ж композиції про Бердянськ на вінілі увійшли до музичної історії серця Азову.

Великої енергії Олександра Коломойця вистачило і на посаді начальника міського відділу культури. Завдяки теперішньому ювілярові в перші роки незалежності України в Бердянську на фестиваль «Першоцвіт»  зібралися діти з різних країн світу. Довгі роки він був директором ще однієї візитівки нашого міста – міжнародного фестивалю дитячої творчості «Топ -Топ».

Список вагомих справ Олександра Коломойця можна продовжувати ще довго.  Всіх їх об’єднує високий  особистий професіоналізм, культура та патріотизм. За це Олександру Миколайовичу вдячні відділ культури Бердянська та весь колектив МПК ім. Тараса Шевченка. З ювілеєм!

Григорій Кузьмов

Гость 02 авг 2019 в 17:12 # Ответить
Почему не дали Заслуженного работника культуры?

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама