головна » статті

Як справи на полях району

18.04.2019

Відносно прогнозів на врожай-2019 фермери говорять про різні перспективи.

Так, Володимир Тарак, директор агрофірми «Долинська», зазначає:

– Побоювання були, та у неділю-понеділок, 14-15 квітня, випало 35 мм опадів. Ми щасливі. Усе повинно почати рости.  У нас посаджені пшениця, ячмінь, горох, гірчиця, льон. Залишився соняшник.

Сергій Гринько, директор ТОВ «Лан», у свою чергу, не дуже оптимістично
очікує майбутнього врожаю:

– Поки що прогнози хороші не даю, бо немає температури. Пшениця сидить, зав’язала по 2-3 вузли, а зросту немає. Вологи не було до дощу, що був у понеділок. Та надія не втрачена. Ячмінь, горох зійшли нормально.

Агроном ПСП «Lendfort-Азов» Олег Воронін розповідає:

– Ярові трохи прихватило заморозками, озимі всі – у нормі. Запас вологи тепер дозволяє отримати гарний врожай. Горох у тих, хто рано посіяв, не постраждав.

А от цвітінню абрикосів довгоочікуваний дощ трохи завадив. Великого врожаю, як у минулому році, очікувати не слід, вважають аграрії. Дощ збиває пилок, і тоді бджоли вже, коли вийде сонце, не допоможуть. Та, на щастя, ще не всі дерева розцвіли. Тож, головне тепер, щоб не було заморозків.

 

Засіяли понад 55 тис. га. Селяни  отримують державну підтримку на розвиток.

Як повідомила редакції начальник відділу  агропромислового розвитку Бердянської райдержадміністрації Лариса Зубко, в Бердянському  районі станом на 16 квітня згідно з оперативними даними, усіма категоріями господарств під урожай 2019 року засіяно 44,5 тис. га озимих зернових культур та 10,8 тис. га ранніх зернових і зернобобових культур.

У структурі посівних площ зернова група складає 67%, технічна – 30%.

Наразі у господарствах району продовжується робота по посіву ярих культур.

Потреба в коштах і джерелах фінансування є ключовим питанням у забезпеченні аграріїв матеріально-технічними ресурсами та успішному проведенні посівної кампанії.

Законом України „Про Державний бюджет України на 2019 рік” (зі змінами) Мінагрополітики передбачені видатки в обсязі 12 млрд  341 млн 643,0 тис грн, з них на програми підтримки розвитку АПК – 5 млрд 909 млн грн, в тому числі:

- «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» - 127,2 млн грн;

- «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» - 800,0 млн грн;

- «Державна підтримка розвитку, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» - 400,0 млн грн;

- «Надання кредитів фермерським господарствам» - 200,0 млн грн;

- «Державна підтримка галузі тваринництва» - 3 500,0 млн грн;

- «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» -881,8 млн гривень.

У відділі  АПР Бердянської РДА зазначають, що аграрії та фізичні особи Бердянського району у 2018- 2019 роках користуються наданими можливостями напряму через банки та відповідні фонди.

Зокрема, в плані закладення   молодих садів, розвитку фермерських господарств.

Велика  кількість фізичних осіб скористалися через відповідні фонди кредитами на розвиток тваринництва та на закладення  виноградників та ягідників.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама