головна » статті

Ювілей. Управлінню праці та соціального захисту населення міськвиконкому – 70 років

26.09.2013

Тільки відлунали святкові марші з нагоди 70-річчя визволення нашого рідного Бердянська –

і знову ювілейна дата. Управлінню праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області 23 вересня 2013 року виповнилося 70 років. За такий значний період в народженні та становленні, сучасному розвитку служби відбулося безліч подій, змін, навіть визначення нових векторів у роботі і цілей, стільки людських доль пройшло крізь межі нашої служби, що не помітити і не відзначити цей історичний відмір часу неможливо.

Згадаємо, як все починалося. Після визволення
м. Осипенко (тоді так іменувався наш Бердянськ) від німецько-фашистських загарбників відновив свою роботу виконавчий комітет Осипенківської міської ради депутатів трудящих Запорізької області. Рішенням звуженого засідання виконавчого комітету Осипенківської міської ради депутатів трудящих Запорізької області від 9.10.1943 №5 з 23 вересня 1943 року  був створений відділ соціального забезпечення. Головною метою створеного відділу було призначення та виплата пенсій, розподіл талонів на хліб, продукти, взуття, а також працевлаштування сімей загиблих військовослужбов-ців. Першими працівниками були лише 3 особи: завідувач, інспектор по пенсіях та секретар. На початку 1947 року штатний розпис відділу складався вже з 12 штатних посад. Протягом 1955-1962 років відбувалося злиття
ра-йонного та міського відді-
лів соціального забезпечення та їх розподіл. До 1 вересня 1991 р. в штатний розпис відділу соціального забезпечення входила лікувально-трудова експертна комісія (ЛТЕК), яка згодом була передана до органів охорони здоров’я. Протягом 1993-1998 років на базі відділу соціального забезпечення працювала  філія Запорізького комп’ю-терного інформаційно-обчислювального центру.

У вересні 1993 року відділ соціального забезпечення був перейменований у відділ со-ціального захисту населення виконавчого комітету Бердянської міської ради народних депутатів. З 31 липня 1995 року на базі відділу соціального захисту населення створено управління соціального захисту населення (далі – управління), яке об’єднало відділ соціального захисту населення та терцентр. Рішенням виконавчого комітету Бердянської міської ради від 21.02. 2001 р. №32 управління соціального захисту населення реорганізовано в управ-ління праці та соціального захисту населення (далі – управ-ління праці), 30.04.2001 р. до складу управління праці включено відділ житлових субсидій з чисельністю 22 особи.

У травні 2001 р. в управлінні праці створено відділ праці з питань врегулювання соціально-трудових відносин та взаємодії з соціальними фондами, що розпочав займатися здійсненням контролю за до-триманням на підприємствах, в установах, організаціях трудового законодавства, а в листопаді 2002 р. – відділ со-ціальних інспекторів.

З другого півріччя 2002 року розпочав свою діяльність відділ персоніфікованого обліку пільгових категорій населення.

В 2002 році  функції з призначення і виплати пенсій були передані міському відділу Пенсійного фонду України в місті Бердянську. В управлінні праці створюється відділ з контролю за правильністю призначення та виплати пенсій.

З метою покращення обслуговування населення з 01 березня 2006 року в рамках Програми співробітництва із Світовим банком реалізовано проект “Підвищення ефективності управління реформою системи соціального захисту в Україні”. В управлінні впроваджено єдину технологію прийому громадян – надання допомоги малозабезпеченим сім’ям за єдиною заявою та одним пакетом документів на безперервній основі в усі робочі дні у зручний для населення час.

Сьогодні на управління праці покладено функції контролю за дотриманням законодавства про працю, призначення та виплати соціальних допомог, надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого палива, контролю за призначенням і ви-платою пенсій, ведення персоніфікованого обліку отримувачів за видами пільг на покриття витрат з оплати житлово-комунальних послуг, компенсаційних виплат за пільговий проїзд, здійснення перевірок достовірності поданої інформації для призначення допомог та субсидій. Управління надає 75 видів послуг, забезпечуючи виконання 176 Законів України та постанов Кабінету Міністрів України, опікується майже 56 тис. родин, із них отримувачів пільг 39,6 тис. осіб, субсидій – 6,1 тис. осіб, допомог – 10,2 тис. осіб.

Виконання усіх цих функцій неможливе без цілеспрямованої, злагодженої роботи колективу однодумців. Тому співробітники нашої структури за сім десятиріч – це наш золотий фонд, це професіонали, що віддають роботі душу, бо без чуйного ставлення до людей, без поважного ставлення до кожної людини різного віку не- можливо працювати.

За період з 1943 р. по 1982 р. управління праці в різні роки очолювало 15 керівників: Іванов Г.М., Троценко Г.А., Косов Я.Е., Малихін М.П., Мірошніченко І.М., Жукова Л.М., Свіренко Г.Ф., Пономарьов Г.М., Литвин М.Т., Єлфімов М.П., Казандж’ян А.А., Кузьменко В.М.,  Кожухова Л.Г., Мєтєлін В.І., Бабіна К.Г.

З 1982 року протягом 28 років начальником управління була Виноградова Людмила Миколаївна. Самовіддане служіння обраній справі, виняткове почуття обов’язку дозволили їй створити міцний колектив. Вона – Заслужений працівник соціальної сфери України, лауреат звання “Людина доброго серця” Всеукраїн-ської акції “Лідер народної довіри”,  лауреат IV конкурсу “Господиня свого краю” в номінації “Жінка – робітник сфери соціального захисту населення”. Нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Почесною грамотою Запорізької обласної державної адміністрації, медаллю “За вагомий внесок у розвиток міста”, Почесною грамотою правління національного фонду “Взаєморозуміння і примирення” при Кабінеті Міністрів України, знаком “Почесний орден міста”, орденом I ступеня “За заслуги перед Запорізьким краєм”.

Роки не власні над тим, що викликає повагу у всі часи. Багато фахівців за часи функ-ціонування управління від-дали роботі в соціальній сфері не один рік. Це ветерани управління    Виноградова Л.М.,     Платова В.М., Філімонова Л.А.,      Кривошей Л.М., Шимкова Л.М., Божко М.Є., Болдурат Т.В., Бражнікова К.М., Галацька Л.В., Голубєва Л.В., Дяченко Л.М., Дробиняк Н.Г., Зелинська Н.С., Коваленко О.М., Кононенко Л.О., Коцарська Т.П., Михайленко О.М., Онищенко В.І., Пазенко М.О., Пономаренко В.К., Проніна Н.В.,  Серікова Л.К.,  Славіна А.О., Смоліна Л.В., Тахтамир Н.М.,   Тіщенко Н.Р., Юшкіна Л.В.,   Яшна Т.Є.   та інші.

На даний час в управлінні працює 72 особи, з них 68 – посадові особи місцевого самоврядування. Усі працівники – висококваліфіковані спеціалісти зі значним досвідом роботи в соціальній сфері. Із загальної кількості працівників – 69 жінки, середній вік спе-ціалістів 45 років, 88% працівників мають вищу освіту.

Більше 30 років віддала роботі в управлінні секретар ке-рівника Саввон І. Ф., майже 30 років працює головний бухгалтер Святенька О.Я. Більше 20 років працюють в управлінні Токмань Н.А., Бондаренко Т.Г., Єрьоменко О.М., Кукса Н.Й., Лапухова В.О., більше 15 років – Бєлогурова Т.В., Гришина Ю.А., Іващенко М.В., Коломієць Л.В., Коротаєва Ю.М., Кравченко С.М., Лаптєва С.В., Мещерякова К.А., Міхешкіна О.В., Муращенко Т.М., Науменко Н.В., Полоз А.Л., Смоляна Н.І., Тиховод З.В.

Тож вітаємо всіх працівників управління праці та со-ціального захисту населення з ювілеєм! Хай духовна благодать торкнеться кожного з вас, надихнувши на творення Добра, примноження Любові та Милосердя. Бажаємо всім міцного здоров’я, родинного благополуччя, щирості почуттів, здійснення мрій і бажань, наснаги в роботі.

 

Наталя Токмань, керівник управління праці та соціального захисту населення

Lexine 09 авг 2016 в 21:43 # Ответить
Deep thought! Thanks
Deep thought! Thanks for contuibrting.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама