головна » статті

З останньої пошти. Медицина теж потребує допомоги

22.08.2013

Сьогодні в Україні відбуваються масштабні реформи в галузі охорони здоров`я. Стосуються вони і Бердянського району. Оптимізація медичних закладів, приведення штатного розкладу до нормативів МОЗ, недостатня роз’яснювальна робота ускладнюють цей процес на місцях. І все ж за таких умов медики продовжують надавати кваліфіковану медичну допомогу своїм пацієнтам. Про це свідчить колективний лист, який надійшов від пацієнтів неврологічного відділення Андріївської ЦРЛ. Публікуємо його у цьому номері нашої газети.

  Шановні працівники редакції газети “Південна зоря”, яку ми завжди передплачуємо і читаємо! Хочемо на її сторінках висловити думки селян щодо так званих медичних реформ, які спрямовані не на людей, а проти них. Перепрофілюються лікарні, не працюють стаціонари в Дмитрівці, Осипенко, зруйнували Червонопільську лікарню, бракує лікарів. Поки що ці реформи не торкнулися Андріївської ЦРЛ, але хворі стурбовані майбутнім і цього закладу. Тож треба зараз всіма силами зберегти те, що залишилося. Нам би не хотілося, щоб лікарняне містечко в Андріївці пішло в небуття.

Сьогодні ми хочемо розповісти про медпрацівників і керівника неврологічного відділення ЦРЛ. Саме вони професійно дбають про наше здоров`я, бо ми вже й права лікуватися у Бердянську не маємо, хіба що за гроші. Ось уже більше 20 років очолює його Світлана Георгіївна Забашта. Це людина і лікар від Бога. Вона – досвідчений керівник і лікар-професіонал, душа всього колективу, нею створеного. Всі свої вміння, майстерність вона віддає людям. Як результат – десятки врятованих людських життів. Добрих слів заслуговують також працівники відділення – старша медсестра Тетяна Григорівна Клименко, медсестри Зоя Олександрівна Голованова, Олена Миколаївна Баштова, Ірина Сергіївна Безуглова, Ольга Миколаївна Малієнко, молодші медичні сестри Тетяна Олександрівна Мусенко, Лариса Степанівна Окопна, Віра Іванівна Кулінич, Людмила Вікторівна Непийпиво. Саме завдяки цьому колективу у відді-ленні панує атмосфера домашнього затишку: і лікують, і доглядають, і годують тут безкоштовно. Лікують не тільки нерви, а й душу. Працює фізкабінет, а який масаж роблять працівники – не гірше, ніж у місті, і теж безкоштовно. Лікуватися сюди приїздять не тільки з навколишніх сіл, а й із сусідніх районів. І не треба паплюжити те, що залишилося, а навпаки, потрібно робити все можливе, щоб Андріївська ЦРЛ працювала і надалі. Повірте, тут лікують професійно, з душею, хоча в наші часи це досить нелегко робити за браком коштів: харчоблок потребує ремонту, санітарні кімнати, телефони не завжди працюють, іноді й світло вимикають.

Але світ не без добрих людей: допомагають райдержадміністрація на чолі з Володимиром Павловичем Чепурним, небайдужі до здоров`я людей керівники сільгосппідприємств Анатолій Костянтинович Венцев, Леонід Олександрович Калюжний, Микола Григорович Линник, Сергій Корнійович Гринько. Завдяки їх спонсорській допомозі капітально відремонтовано чотири палати у невроло-гічному відділенні, завершується ремонт п’ятої і коридора (за рахунок агрофірми “Перемога”, директор Тетяна Володимирівна Солоніна). Завдяки спонсорам обновили меблі, придбали холодильник, телевізор, лінолеум. Та це лише крихта того, що треба зробити. Ми закликаємо всіх небайдужих людей долучитися до цієї доброї справи – хто чим може, допоможіть.

Адже зруйнувати можна швидко, а відновити… Все вирішувати треба з погляду хазяїна. Добре потрібно думати у Верховній Раді, міністерствах, обласному і районному керівництву, щоб  реформи у галузі охорони здоров`я відбулися для людей, а не проти них, щоб не накоїти лиха такого, що й нащадки нам цього не пробачать.

Висловлюємо щиру подяку головному лікарю Анд-ріївської ЦРЛ Юрію Олександровичу Селюкову, який, хоча й важко, ранок починає з вирішення нагальних питань: організа-ційних – пальне, водопостачання, опалення, прибирання території, і безпосередньо медичних – забезпечення лікувального процесу в лікарні. Разом з колективом він намагається утримати її у належному стані, адже збудована вона для людей і повинна служити людям. А нам, селянам, більше нікуди звернутися, тільки сюди.

Добра і здоров`я вам, шановні медичні працівники ЦРЛ, особливо неврологічного відділення. Дякуємо за теплоту, доброту, терпіння, людяність.

 

В. Руденко, Н. Фененко, Л. Возна, Е. Аббасова, О. Синявська,

О. Торовець, В. Жердєва – пацієнти

неврологічного відділення Андріївської ЦРЛ

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама