головна » статті

З ювілеєм! Свято дитинства у Старопетрівці

05.09.2013

Справжнє свято було організоване силами педагогів та вихованців Новопетрівського дошкільного навчального закладу «Колосок» та відбулося минулої п’ятниці, 30 серпня, у Старопетрівському Будинку культури. Привід більш ніж вагомий – 80-річчя створення дитячих ясел у Старопетрівці, від яких бере свій початок «Колосок».

Будинок культури зуст-рів гостей виставкою „Наша гордість”, у якій були зібрані матеріали про людей, організації, події та нагороди, якими пишаються жителі Старопетрівки. Своє місце тут знайшов і ДНЗ „Колосок”. Особливу увагу відвідувачів привернула фотовиставка, що презентувала знімки від радянського періоду існування дитясел до сучасності. Сцена здивувала і порадувала присутніх ошатним вбранням.

На свято запросили усіх жителів Старопетрівки, серед яких були люди, що присвятили вихованню малечі багато років, стояли біля витоків дошкільного навчання: М.Є.Філіна, О.А. Буренко, Н.А.Жигула, Л.А. Рева, В.А.Сіроштан, К. Брин-кевич. Багато кого вже немає серед нас, але добра згадка і світла пам’ять про П.П.Жигулу, О.К. Попівщу, Н.Ф.Жигулу, М.О. Поросюк, Г.М.Матвієву, Є.П.Латиш, К.І.Камай залишиться назавжди.

Перед виступом вихованців та педагогів „Колоска” присутніх привітала його директор Н.Г.Ткаченко, яка вже 33 роки нерозривно поєднана з дитсадком.

– Я пам’ятаю сцену Старопетрівки, – розказала Ніна Григорівна. – Тут не один раз виступав мій батько Григорій Іванович Сіроштан, сюди ж він привів і мене. Зараз моя онука буде танцювати на цій сцені і присвятить виступ моєму тату, своєму прадіду, якому б виповнилося 85 років… Хочеться, щоб в клубі, як і колись, вирувало життя. Чому ж не відновити гарні традиції знову? Діти і молодь повинні творчо і культурно розвиватися, а я завжди намагаюся цьому сприяти.

Глядачі поринули у світ „Казкового ярмарку”, який своїми співами та танцями створили діти та їх вихователі. Допомагали їм у цьому учасники старопетрівського хореографічного колективу „Перлина”.   

Серед глядачів були присутні голова районної ради С.М. Фролов та його заступник Ж.О.Васильчик, помічник народного депутата України О.С.Пономарьова А.Д.Тока-рєва, сільський голова Новопетрівки В.І.Смага, настоятель храму Георгія Побідоносця отець В’ячеслав та інші.  Вони привітали Н.Г.Ткаченко, її колектив та маленьких вихованців із ювілеєм і побажали подальшого розвитку, успіху і процвітання.

Хоча зараз дитячий садок знаходиться у Новопетрівці, проведення святкового концерту на сцені Старопетрівського БК Ніна Григорівна вважає єдино правильним рішенням, сповненим символічного змісту.

– Я захотіла вклонитися тій землі, яка мене зростила, людям, з якими пройшли моє дитинство, юність, зрілість. Я із сім’ї почесного хлібороба. Таких родин, чия праця була і буде прикладом героїзму в селі Старопетрівка, багато. Тут кожна людина пишається своїм родом. 

Після концерту ми скористалися можливістю і запитали Н.Г.Ткаченко про її діяльність як кандидата у депутати Бердянської районної ради, адже програма, яку вона планує виконати, доволі серйозна.

– Не буду приховувати, коли керівництво району за-пропонувало мені балотуватися кандидатом у депутати, я погодилася за умови, що мені вже сьогодні допоможуть вирішувати злободенні проблеми старопетрівців.

Великою проблемою для батьків було підвезення дітей до дитячого садочка. Я особисто зверталася до голови обласної державної адміністрації О.М.Пеклушенка і він допоміг – тепер ми з автобусом. А керівництво району на моє прохання посприяло встановленню двох автобусних зупинок, на черзі – третя.

Болючою проблемою для села залишається освітлення вулиць. Її вирішення вже розпочав сільський голова В.І.Смага. Обговорюючи питання про виділення коштів з Новопетрівської сільської ради, я просила його і депутатів сільської ради знайти кошти на освітлення. 28 серп-ня сесія сільської ради прийняла рішення про виділення 119 тис. грн. на освітлення
с. Старопетрівка.

На черзі питання ремонту доріг. Для цього потрібна дуже велика сума, й сільського бюджету замало, але це питання для нас першочергове. Вірю, що разом зі старопетрівцями нам вдасться вирішити не одне складне завдання, бо живемо на одній землі і всі проблеми у нас спільні. Лише підтримуючи один одного, можна досягнути поставленої мети. 

Марина Галаган

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама