головна » статті

За здоровий спосіб життя

05.12.2019

Багато людей зараз живуть так, ніби у них ще дев’ять  життів. Шкідливі звички, відсутність спорту та банальної гігієни – все це призводить до проблем, хвороб та інших недугів, які ускладнюють життя і не дають насолодитися ним сповна. Та навіть усвідомлення цього їх не зупиняє. Але в порівнянні з 20 століттям,  21 століття пропагує здоровий спосіб життя, нехай не всі його приймають. Якщо раніше було модно стояти з сигаретою в руці, то зараз модно ходити в тренажерний зал.

Перехід до здорового способу життя – це шлях до внутрішньої гармонії. І цей перехід не повинен бути різким. Поступово змінюючи себе, свої звички і уклад життя, ви зможете без зусиль досягти бажаного.

Зауважте, спосіб життя має найбільший вплив на стан нашого здоров’я. Про те ж говорить статистика основних причин смертності в світі: вирішальний фактор у розвитку тієї чи іншої хвороби припадає на спосіб життя людини. Здоровий спосіб життя закладає фундамент гарного самопочуття, зміцнює захисні сили організму та розкриває його потенційні можливості.

На Сході, де протягом століть передавалися секретні знання про тіло людини та принципи правильної життєвої поведінки, вважається, що дисбаланс між трьома дошами (основами життя) призводить до хвороб. На стан дош, у свою чергу, впливають спосіб життя людини, її харчування та емоційний стан, а також навколишнє середовище.

Народна мудрість говорить: «Здоровому все здорово». Вести здоровий спосіб життя зараз модно і зовсім не складно – потрібно дотримуватись лише деяких основних принципів:

Добре висипайтеся

Здоровий і правильний сон є запорукою продуктивного дня і гарного настрою.

Режим харчування порушувати не можна

Є три основних правила раціонального харчування: кількість прийомів їжі протягом доби – 3-4 рази з перервами у 3-4 години; харчуйтеся щодня в один і той самий час, останній прийом їжі має бути за 2 години до сну;

- оптимальний час на прийом їжі – 30 хвилин.

Скиньте зайву вагу

Зайва вага веде до складних захворювань серцево-судинної системи, органів дихання, кровоносної системи, шлунково-кишкового тракту.

Відмовтеся від шкідливих звичок

Куріння і алкоголь негативно впливають на трудову діяльність людини, спричиняють захворювання і соціальне неблагополуччя.

Дотримуйтесь правил особистої гігієни

Увечері змивайте бруд і пил зі свого тіла. Утримуйте у чистоті одяг і взуття.

Важливий чинник – режим дня

Режим дня  – це чергування годин роботи, відпочинку і сну. Багато хто впевнений, що дотримуватися режиму дня нереально. Але, якщо ви вирішили вести здоровий спосіб життя, складіть власний, раціональний режим, який підійде саме вам.

Будьте психологічно урівноважені

Майте на все свою думку. Усвідомлене життя допоможе якомога рідше впадати в депресію. А довше зберегти молодість допоможуть любов і ніжність.

Здоровий спосіб життя допоможе позбутися поганих звичок, знайти гармонію в житті, продовжити молодість і попередити захворювання.

Здоров’я – це найдорожчий, найдорогоцінніший дар, який отримала людина від природи. Міцне здоров’я забезпечує активне життя, сприяє подоланню труднощів, дає можливість успішно вирішувати життєві завдання.

Олександр Пилипенко,  головний лікар БМЦЗ, Заслужений лікар України. 

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама