головна » статті

Згадали жертв Голодоморів і героїв Небесної сотні

28.11.2019

21 листопада, в день початку двох революцій – Помаранчевої (2004 р.) і Революції Гідності (2013 г.) в Україні відзначали День Гідності та Свободи.

Кожну четверту суботу листопада Україна згадує жертв Голодомору 1932-1933 років.

20 листопада у музеї «Подвиг» – філії Бердянського краєзнавчого музею – відбувся тематичний захід до 6-ї річниці Революції Гідності (знімок внизу). У ньому взяли участь представники громадськості, координаційного волонтерського центру «Захист», учасники Революції Гідності та АТО (ООС), військовослужбовці Бердянського прикордонного загону в/ч 1491, ветерани Збройних Сил, учні Бердянських ЗОШ № 9 та № 8 (село Азовське), начальник сектору внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю виконкому Ірина Шинкаренко.

На початку зустрічі Заслужений працівник культури, директор краєзнавчого музею Людмила Ноздріна акцентувала увагу на відкритті експозиційної зали «Героїв України будемо гідні» до річниці Майдану у лютому 2015 року, яка кожного року доповнюється.

Науковий співробітник музею Ярослава Воробйова провела коротку екскурсію за оновленою експозицією, відтворюючи хронологічні події на Майдані.

Гості вшанували хвилиною мовчання усіх загиблих учасників Революції Гідності.

Бердянці, що прийшли 21 листопада в сквер Героїв Небесної сотні, поклали квіти до пам'ятного знаку та вшанували хвилиною мовчання громадян, які віддали життя за право України бути незалежною. 

Пам'ять полеглих вшанували члени громадських організацій, волонтери, військові, депутати міськради та інші небайдужі мешканці нашого міста.

Присутні згадали добрим словом тих, хто боровся за свободу вибору на Майдані і зараз продовжують відстоювати незалежність країни зі зброєю в руках у зоні ООС. Заступник міського голови Юлія Дойнова звернулася на мітингу до присутніх.

Для вшанування пам'яті загиблих від голоду 21 листопада у Бердянському краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід до Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні.  На ньому були присутні учні БСШ № 16, Бердянської ЗОШ № 8 (с. Азовське), син репресованого Михайла Івановича  Дмитрика – одного із засновників бердянської «Просвіти» – Мирослав Дмитрик, представники міського осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка, директор музею Людмила Ноздріна, члени літературно-художнього клубу «Біла лілея» БСШ № 16.

Бердянський краєзнавчий музей з початку 1980-х років постійно проводить науково-дослідницьку роботу, збираючи свідчення очевидців Голодомору 1932-1933 років в Україні, їхні спогади, будь-які періодичні публікації щодо геноциду українського народу. У 1998 році на основі зібраних фактів у краєзнавчому музеї було побудовано одну з перших в Україні експозицій, присвячених болісним темам Голодомору 1932-1933 років і політичних репресій 1930-1950-х років. Про побудову експозиції під час заходу розповіла директор БКМ Людмила Ноздріна.

Молодший науковий співробітник музею Дар’я Єсіна зробила екскурс у минуле, відтворюючи хронологічні події нищення української нації Голодомором. Аліна Нейчева, Андрій Данильченко та Аліса Кудинова емоційно та зворушливо продекламували вірші та зачитали спогади мешканців Бердянського району про період Голодомору.

Цінними спогадами поділилися з учасниками заходу Володимир Пилипенко та Мирослав Дмитрик. Про репресії періоду Голодомору у нашому краї розповів Олександр Змієвський. 

23 листопада в сквері, розташованому на вулиці Європейській, відбувся мітинг-реквієм, присвячений пам'яті однієї з найбільших трагедій нашого народу – Голодомору. Незважаючи на листопадовий холод, участь у заході взяли сотні бердянців – представники влади і громадськості, військово-службовці та студенти. На завершення мітингу присутні поклали квіти до пам'ятного знаку жертвам Голодомору.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама