головна » статті

Звернення міського голови Володимира Чепурного до мешканців

19.03.2020

Шановні бердянці!  Давайте разом  не допустимо  поширення  в нашому  місті коронавірусу  та захистимо своїх близьких!

Як ви знаєте, минулого тижня по всій країні та в Бердянську було введено карантин до 3 квітня у зв’язку із загрозою поширення коронавірусу – вже не працюють заклади освіти, дитячі садки, позашкільні заклади, розважальні та дитячі центри. В Бердянську епідемічна обстановка спокійна і контрольована. В місті немає інфікованих на коронавірус.

Учора (17.03.2020 р. - ред.) рішенням міської комісії ТЕБ та НС ми посилили карантинні заходи згідно з рішенням Уряду та регіональної комісії з питань ТЕБ та НС. А саме до 3 квітня основні обмеження такі:

- заборонено проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

- призупинена робота торговельних ринків усіх форм власності, що торгують непродовольчою групою товарів, торговельних центрів тощо;

- призупинена робота об’єктів громадського харчування;

- заборонено перевезення понад 10 пасажирів одночасно в автобусах.

Я розумію, що введення карантинних заходів принесли масу незручностей та фінансових втрат, дехто, можливо, вважає такі заходи зайвими. Але ці заходи направлені на упередження та безпеку здоров’я мешканців. І я впевнений, що краще попередити і не захворіти, ніж потім аналізувати, що було зроблено не так.

Звертаюсь до керівників підприємств, організацій, установ усіх форм власності, підприємців відповідально та з розумінням поставитись до ситуації. Від нас з вами залежить, як на практиці будуть виконуватись карантинні заходи, як ми разом зможемо попередити поширення коронавірусу в Бердянську.

З розумінням поставтеся до працівників, у кого є діти дошкільного віку. Перегляньте графіки роботи, по можливості надайте відпустки та організуйте дистанційні форми роботи. Зі своєї сторони міська влада вже опрацьовує можливості для підтримки малого і середнього бізнесу в цій ситуації.

Звертаюсь до батьків – діти повинні бути вдома, а не відвідувати місця масового скупчення людей. Відділ освіти вже відпрацював технічні можливості організації дистанційного навчання учнів – допомагайте дітям у навчанні.

Звертаюсь до бердянців похилого віку – без особливої потреби відмовтеся від поїздок громадським транспортом, не відвідуйте місця скупчення людей, залиштеся дома. А у разі виникнення захворювання – не зволікайте та звертайтесь до сімейного лікаря.

Дякую всім, хто вже дотримується прийнятих заходів. Ми намагаємось налагодити комфортну взаємодію мешканців із комунальними службами та організаціями та надавати допомогу тим, хто її потребує.

З міського бюджету вже виділено 1 млн грн на забезпечення медиків необхідними засобами захисту та медикаментами, плануємо на найближчій позачерговій сесії виділити ще понад 1 млн грн. Але реальність така, що, навіть маючи кошти, немає можливості швидко забезпечити безпеку нашим медичним працівникам. Тому звертаюсь до підприємств та бізнесу — допомогти нашим лікарям. Народний депутат України Олександр Пономарьов уже надав чверть мільйона на придбання спеціальних захисних засобів для лікарів і медсестер медичних установ Бердянська –  масок, костюмів, халатів та іншого.

Зазначу, що стан дотримання карантинних заходів постійно перевірятиметься спеціальною робочою комісією у складі контролюючих служб та працівників поліції.

Впевнений, що всі ми з розумінням поставимось до тимчасових обмежень. Кожен з нас повинен усвідомити, що від його поведінки залежить здоров’я, а можливо, і життя інших людей.

Прошу зберігати спокій, дотримуватись простих правил особистої гігієни, піклуватись про своїх близьких і бути здоровими!

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама