головна » статті

Звіт голови РДА, чи бути Андріївському освітньому округу?

28.03.2019

Минулого тижня відбулася чергова 36 сесія Бердянської районної ради під головуванням Жанни Васильчик. Розглянуто понад 30 питань порядку денного, прийнято відповідні рішення. Зокрема – про присвоєння звання «Почесний громадянин Бердянського району».

 

Отже, на підставі клопотання Новотроїцької сільської ради, враховуючи лист-відгук колективу Новотроїцького ДНЗ «Теремок» Бердянська районна рада вирішила присвоїти звання «Почесний громадянин Бердянського району» за значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток Бердянського району, збагачення національної культури та духовної спадщини, за благодійну діяльність  директору ПСП «Волошин» Бердянського району, депутату Запорізької обласної ради – Миколі Миколайовичу Волошину (на фото).

 Про роботу агропромислового комплексу

Як наголосив у доповіді голова Бердянської райдержадміністрації Роман Молодецький, одним із стратегічних напрямків роботи РДА в агропромисловому комплексі є підтримка всіх аграрних товаровиробників у збереженні зернового, садівницького напрямків, кормового виробництва, м’ясо-молочного скотарства у тваринництві.

Сьогодні в районі здійснюють господарську діяльність 144 підприємства, з них 95 – фермерські господарства. В обробітку землекористувачів усіх форм власності знаходиться близько 148,3 тис. га сільськогосподарських угідь, з яких 93,1 тис. га складає рілля.

У 2018 році аграріями району було посіяно зернових та зернобобових культур на площі 53,3 тис. га. За результатами жнив отримано 107,8 тис. тонн зерна, в тому числі 73,9 тис. тонн озимої пшениці. Валовий збір соняшнику склав 31,3 тис. тонн.

У 2018 році  у фермерському господарстві «Фортуна» закладено на промисловій основі 6,68 га саду. В цілому за новими технологіями в районі вже закладено понад 13,3 га садів.

Під урожай 2019 року господарствами району посіяно 45,3 тис. га озимих, у тому числі – 40,9 озимої пшениці.    

Протягом 2018 року сільгосппідприємствами вироблено 462,8 тонни м’яса худоби та птиці, 5 646 тонн молока. Середній надій від однієї корови молочного стада – 5 950 кг. Станом на 1.01. 2019 р. поголів’я великої рогатої худоби в сільгоспгосподарствах нараховує 1 545 голів, у тому числі 860 корів.

У 2018 році сільгоспгосподарствами  району поповнено на 40 одиниць машинно-тракторний парк, серед яких трактори, вантажні автомобілі, культиватори, сівалки, прес-пакувальники, зернозбиральні комбайни, жниварки, зерномети, розкидачі добрив тощо.

На постійному контролі  знаходиться питання розрахунків з орендної плати  із власниками земельних часток паїв і перерахуванням до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб. Станом на 1 січня 2019 року розрахунки проведені на 98,5 %.

Минулорік господарствами району всіх форм власності та фізичними особами за державними програмами підтримки фермерських господарств, розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляду за ними, підтримки галузі тваринництва з Державного бюджету отримано 2 627,4 тис. грн. дотацій.

 Екологічний фонд

У 2018 році  з обласного екологічного фонду виділені кошти на природоохоронний захід «Комплекс першочергових берегоукріплювальних споруд на морському узбережжі у с. Новопетрівка Бердянського району, 4 черга будівництва»  у сумі 3 131,4 тис. грн. Фактично перерахування коштів з обласного бюджету та касові видатки склали 460,7 тис. грн.

 Інвестпроекти

Для впровадження інвестиційного проекту з користування надрами ТОВ «Долинський гранітний кар’єр» надано дозвіл на розробку детального плану території земельної ділянки, розташованої за межами населеного пункту на території Долинської ради. Строк затвердження проекту – 2019 рік.

Громадянам району видано 14 будівельних паспортів для будівництва житлових будинків садибного типу та господарських бу-дівель та споруд. Видано також 6 містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок для розташування об’єктів будівництва громадського, промислового призначення в населених пунктах району. Здано в експлуатацію 6 індивідуальних житлових будинків загальною площею 611 кв. метрів.

На території району  прийнята в експлуатацію перша черга наземної фотоелектричної (сонячної) електростанції «Азов Солар» потужністю 1 МВт, що знаходиться на землях Берестівської ОТГ.

 Трудові відносини

У 2018 році забезпечено збереження протягом 2017- 2018 рр. середньооблікової чисельності понад три тисячі штатних працівників. Середньомісячна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника району за січень - вересень 2018 року склала 5 961 грн., темп росту заробітної плати за підсумками 9 місяців 2018 року до відповідного періоду 2017 року склав 125 %. Заборгованість із заробітної плати відсутня.

 Пільговики та переміщені особи

В управлінні соцзахисту  населення на обліку перебуває 8 229 осіб пільгових категорій: 764 ветерани війни; 3 161 ветеран праці; 2 332 дитини війни; 235 багатодітних сімей та 3 711 осіб інших категорій. Загальна сума пільг, що була нарахована за 2018 рік – 3 622 (з районного бюджету – 90,5 тис. грн.).

На обліку в районі перебуває 1 665 внутрішньо переміщених осіб. У 2018 році 149 сімей переміщених осіб отримували щомісячну адресну допомогу на покриття витрат на проживання, в тому числі 2 523 тис. грн. на оплату житлово-комунальних послуг.

 Діти

У 2018 році послугами оздоровлення та відпочинку забезпечено 988 дітей, або 85% від загальної кількості дітей шкільного віку.  Послугами оздоровлення та відпочинку забезпечено 781 дитину пільгових категорій (62% від загальної кількості дітей шкільного віку), з них оздоровлення 375 дітей, забезпечено послугами відпочинку 406 дітей.

 Програма імунопрофілактики

Бердянський район, як проінформував Дмитро Аксьонов, головний лікар КНП «Бердянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», був забезпечений імунобіологічними препаратами для проведення щеплень за епідеміологічними показами: проти грипу, правцю, вірусного гепатиту В, сказу.

Щепленість населення району проти дифтерії, правцю складає 91,6%; проти поліомієліту – 90%; гепатиту В – 89%; хіб-інфекції – 83,2%; кору, паротиту, краснухи – 96%; туберкульозу – 93,5%.

На 28,6% збільшився показник охоплення дітей та дорослих профілактичними щепленнями у 2018 році в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року та склав 80,3%.

Протягом дії Програми найкраще виконання плану профілактичних щеплень в Андріївській, Азовській, Новотроїцькій громадах, найгірше охоплення – в Андрівській.

У 2018 році у Бердянському районі вдвічі знизилась кількість осіб, які відмовились від проведення профілактичних щеплень. Відмову проти дифтерії надали 65 осіб; проти вірусного гепатиту В  – 41 особа; поліомієліту – 33 особи; проти кашлюку – 31 особа; хіб-інфекції – 28 осіб; проти кору, паротиту, краснухи – 35 осіб; проти туберкульозу – 14 осіб.

 Конфлікт навколо шкільної  оптимізації

Проект рішення  «Про утворення Андріївського освітнього округу Бердянського району» в рамках програми оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти на 2019 – 2020 роки (доповідач в.о. начальника відділу освіти Олександр Макаревич) викликав тривалу дискусію  серед депутатів та сільських голів  і врешті-решт не набрав потрібної кількості голосів. Отже, час оптимізації та створення сучасного Андріївського освітнього округу переноситься на невизначений час…

У чому причина? Справа в тім, що 69% дітей Бердянського району навчаються у класах з наповнюваністю менше 15 учнів (65 класів), з них 68% навчаються у класах, де менше 10 учнів (44 класи), 7 учнів знаходяться на груповому індивідуальному навчанні.

От  саме доля такої малокомплектної школи  1-2 ступенів у с. Шевченко  Долинської сільської ради  і стала причиною суперечки. В школі 32 учні, 8 педагогів, через це немає можливості сформувати усі класи.

У цьому навчальному році з 1 по 9 клас функціонує 5 класів, з яких три класи початкової школи. Середня наповнюваність класів у початковій школі становить 4,2 учня, у середній школі – 3 учні, для 5 учнів виділено 40 годин на групове індивідуальне навчання. При цьому розрахункові витрати на одного учня цієї школи сягають 70 тис. грн.

Тому й виникла ідея
об’єднати учнів  с. Шевченко з Долинською, а всіх разом – в утворений освітній округ з центром в Андріївці. Сільський голова, батьки школярів разом з частиною депутатів проти такого об’єднання.

Аргументи та думки протилежної частини депутатів протестантів не переконали.

Отже, час оптимізації та створення сучасного Андріївського освітнього округу, а значить впровадження нових освітніх технологій за рахунок Міносвіти та інших донорів переноситься на невизначений час…

Олександр Стариков

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама