головна » статті

Звіт народного депутата України

27.02.2020

Влітку 2019 року відбулись позачергові вибори до Верховної Ради.

Олександр Сергійович Пономарьов, який працював у складі парламенту 8-го скликання, знову – вже втретє – був обраний народним депутатом України.

Протягом 2019 року народний депутат вів законотворчу роботу, відстоював інтереси округу та його мешканців, взаємодіючи з різними міністерствами і відомствами, працював над вирішенням проблем округу, вів прийом громадян, здійснював благодійну діяльність тощо.

 Серед законопроектів, автором та співавтором яких виступив народний депутат Олександр Пономарьов, наступні:

– Проект Закону про залізничний транспорт України, №9512 від 30.01.2019.

Основною метою законопроекту є підвищення ефективності функціонування залізничного транспорту, створення умов для розвитку конкурентного середовища на ринку залізничних перевезень.

– Проект Закону про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2019» (щодо державної підтримки підприємств авіаційної промисловості), №10261 від 25.04.2019.

Проект передбачав внесення змін до державного бюджету з метою ліквідувати залежність авіапромисловості України від підприємств Російської Федерації, шляхом фінансування науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, у тому числі випробування та сертифікацію на літаках вітчизняного виробництва підприємств авіабудування, які входять до складу Державного концерну «Укроборонпром».

– Проект Закону про внесення змін до Кодексу торговельного мореплавства України (щодо сприяння розвитку судноплавства в Україні), № 0962 від 29.08.2019.

Норми, які містить документ, сприятимуть відновленню та поповненню українського флоту, залученню інвестиційного капіталу в судноплавний бізнес і надходженню додаткових коштів до Державного бюджету і місцевих бюджетів, поліпшенню інвестиційного клімату в Україні, розвитку зовнішньоекономічних відносин.

– Проект Постанови про невідкладні заходи для припинення бойових дій і відновлення миру, імплементації Мінських угод, №1120 від 29.08.2019.

Ухвалення запропонованого проекту постанови Верховної Ради України дозволить реалізувати вимоги, втілені в Мінських угодах, відновити порушені конституційні права на соціальний захист громадян України, які проживають в окремих територіях Донецької та Луганської областей, а також тимчасово переміщених осіб, сприяти відновленню соціально-економічних зв’язків на цих територіях.

– Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян, №2083 від 06.09.2019.

Законопроектом пропонується нараховані, але не отримані пенсії особам, яких змусили залишити або покинути своє місце проживання в результаті або щоб уникнути негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації і надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру, виплачувати за минулий час без обмеження будь-яким строком.

 


Тому наша ініціатива – заборонити забирати у боржників житло за неоплачені комунальні послуги. Чи не стягувати штрафи і пені за затримку оплати. І головне – повернути прозорий і справедливий механізм надання пільг. Якщо, наприклад, вчитель-пенсіонер із сільської школи заробив право на певну кількість безкоштовних кіловат електроенергії в межах пільги і норми, то так і має бути! Позбавляти його заслуженої пільги через  дохід інших членів сім’ї не можна, – вважає нардеп.


 

– Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей, які постраждали в результаті бойових дій або збройних конфліктів, №2084 від 06.09.2019.

Законопроектом пропонується для дітей і дітей з інвалідністю встановити додаткові соціальні гарантії, компенсації і пільги, зокрема: безкоштовне повне утримання такої дитини в дошкільних навчальних закладах; надання щомісячної грошової допомоги; безкоштовний проїзд у межах України на всіх видах транспорту (крім таксі) на лікування і назад; щорічне безплатне забезпечення путівкою для будь-якого виду оздоровлення; забезпечення дітей з інвалідністю, які навчаються в загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах безкоштовним харчуванням; позачергове обов’язкове забезпечення місцями в дошкільних навчальних закладах; виплата підвищеної державної соціальної допомоги тощо. Законопроект вводив і додаткові пільги та виплати дітям, які отримали поранення або інші ушкодження здоров’я внаслідок військових дій або збройних конфліктів, але не отримали інвалідність.

– Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціальних гарантій дітей і сімей з дітьми, №2085 від 06.09.2019.

Законопроектом пропонується повністю відновити скасовану допомогу при народженні 2 і 3 дитини, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, закріпити розмір державної соціальної допомоги на кожну дитину віком до 13 та до 18 років. Також законопроект передбачав підвищення мінімального гарантованого розміру тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від обов’язку утримувати дитину, та одиноким матерям, батькам чи усиновителям; корегування норм плати батьків за харчування дітей у закладах освіти. Передбачені у законопроекті і норми щодо вступу та навчання дітей, працевлаштування окремих пільгових категорій та інші преференції, які могли б стимулювати народжуваність, свідоме батьківство та привести до покращення демографічної ситуації в країні.

 – Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо розміру та перерахунку раніше призначених пенсій, №2086 від 06.09.2019.

Проектом у кінцевому підсумку пропонується збільшити максимальний можливий розмір пенсії військовослужбовців.

– Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо захисту громадян від негативних наслідків підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, №2087 від 06.09.2019.

Законопроектом пропонується скасувати норми  про нарахування та сплату пені у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги;  ввести мораторій на примусове виселення з житла, примусове стягнення житла, припинення надання житлово-комунальних послуг за комунальні борги; виключити норми про обмеження в залежності від сукупного доходу сім’ї пільговика, що стосуються учасників війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та інших вразливих категорій громадян – жертв нацистських переслідувань, дітей війни, педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів, які працюють у сільській місцевості і селищах, а також пенсіонерів, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають у них, а також багатодітних сімей, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Тобто, на думку розробників, даний законопроект повинен відновити раніше існуючий рівень пільг і порядок надання їх певним категоріям населення, а також ліквідувати штрафні санкції, які заганяють людей у комунальну кабалу.

– Через змінений не в кращу сторону порядок призначення пільг і субсидій, значна кількість пільговиків платять за комуналку більше в процентному відношенні, ніж це було ще 5 років тому. Десятки тисяч сімей залишилися без права на субсидію і не мають можливості вчасно оплачувати послуги, і через штрафні санкції ризикують залишитися без житла, – зазначає народний депутат Олександр Пономарьов. – Тому наша ініціатива – заборонити забирати у боржників житло за неоплачені комунальні послуги. Чи не стягувати штрафи і пені за затримку оплати. І головне – повернути прозорий і справедливий механізм надання пільг. Якщо, наприклад, вчитель-пенсіонер із сільської школи заробив право на певну кількість безкоштовних кіловат електроенергії в межах пільги і норми, то так і має бути! Позбавляти його заслуженої пільги через дохід інших членів сім’ї не можна, – вважає нардеп.

Народний депутат Олександр Пономарьов подав 250 правок до проекту бюджету на 2020 рік. Серед них – як важливі для всієї країни, наприклад, додаткова субвенція для місцевих бюджетів на підвищення заробітної плати працівникам освіти, так і важливі для нашого регіону.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама